יו"ר עמותת איילים לשעבר: "בדיעבד, ממליץ לא לקבל כספים קואליציוניים"

"בדיעבד, ממליץ לא לקבל כספים קואליציוניים"
מתן דהן, שהורשע בשוחד בפרשת ישראל ביתנו, לכאן רשת ב': "דאוד גודובסקי אמר שהוא רוצה שנעביר 500 אלף שקל במזומן לפעילי ישראל ביתנו. אמרתי לו 'לא יהיה', ועזבתי את המקום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מתן דהן, יו"ר ומייסד עמותת איילים לשעבר, שהורשע בשוחד בפרשת ישראל ביתנו, אמר היום (ראשון) כי העמותה קיבלה כספים לפי פרקטיקה שהייתה נהוגה לגבי איסוף כספי עמותות, וכי סרב להעביר כספים לפעילי ישראל ביתנו. עם זאת, אמר דהן כי בדיעבד הוא מבין שלקיחת כספים קואליציוניים היא דבר פסול.

בריאיון לתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' אמר דהן כי "דאוד גודובסקי אמר לנו שהוא רוצה שנעביר 500 אלף שקל במזומן לפעילים של ישראל ביתנו. אמרתי לו 'לא יהיה', עזבתי את המקום, וצלצלתי ליועץ המשפטי, למבקר הפנים וללוביסטית של העמותה, ודרשתי מהם שידאגו לכך שהכסף לא יועבר לעמותה. התביעה הודתה שהסיבה שהכסף עבר לעמותה, הייתה מסיבות בירוקרטיות ואחרי שהעמותה לא רצתה בכך".

האזינו לריאיון עם מתן דהן:

יו"ר העמותה לשעבר אמר עוד כי "העמותה תוקצבה על ידי כספים קואליציוניים במסגרת החלטת ממשלה שהעמותה העבירה, כדת וכדין. זה לא כסף שהועבר לעמותה מהמפלגה. כשמקדמים החלטה ממשלה מסוימת, מגייסים כספים ממשרדי ממשלה וגם מכספים קואליציוניים שנמצאים במפלגות. זו הפרקטיקה של העבודה".

דהן הוסיף כי "כל יום ראשי עמותות עוברים על עבירות שוחד - אם הם מקבלים כספים קואליציוניים. בחוכמה שבדיעבד, אני ממליץ לכל ראש עמותה לסרב לקבל כספים קואליציוניים. זה הלקח המרכזי".

יו"ר עמותת איילים לשעבר אמר כי "פנה אלינו אותו דאוד גודובסקי, ואמר שהוא מעוניין שהממשלה תתקצב את העמותה בשישה מיליון שקל ב-2014, ובתנאי ש- 1.5 שקל יופעלו לטובת הגדלת העולים החדשים בכפרים. זה היה לגיטימי".

על ההצעה שקיבל להעסיק בעמותה את ח"כ לשעבר ליה שמטוב מישראל ביתנו, אמר דהן: "אמרתי שהיא חברת כנסת לשעבר, ושאם היא באה לעבוד, אין בעיה. אבל בגלל הרגישות והכספים שישראל ביתנו מעבירה לנו, אני רוצה שמבקר המדינה יאשר לנו את העסקתה. השופט שאל את התביעה, 'מה אתם מצפים יותר מיו"ר העמותה'?".

הפופולריים