אב לילדה בגן שבו נאשמות סייעות בהתעללות: "ההורים בסוג של הכחשה"

"למרות כל הראיות - ההורים בסוג של הכחשה"
בריאיון לכאן רשת ב' התייחס האב לאירועים שהתרחשו בגן של בתו: "זו תסמונות שטוקהולם - לא הבנו מה קרה". הוא הוסיף: "אין ילד שלא חטף. רואים בסרטון סטירות לפנים, שמכסים בשמיכה ומרביצים בלול, ועוד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אביה של בת בגן הילדים בפתח תקווה ששלוש סייעות שעובדות בו הואשמו הבוקר בהתעללות בפעוטות, אמר היום (ראשון) בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', כי הורים בגן לא הבינו ולא ראו את שקרה בזמן אמת. האב, עוז, אמר עוד כי חרף כתבי האישום שהוגשו נגד הסייעות, רוב ההורים שלחו את ילדיהם לאותו הגן  גם היום בבוקר.

"בטח שאני מכיר את הסייעות", אמר האב. "אני לא חושב שיש הורה שלא מכיר את הסייעות בגן או בפעוטון של הילד שלו. אין הורה שלא מעורב. כל הורה יודע איך נראית הסייעת שלו ומעבר לזה מחליפים איתן מספר מילים כשמגיעים לגן", המשיך.

האב האמר עוד כי "מי שמכיר את סינדרום שטוקהולם, מבין שגם ילדים שחווים אירועים כאלה לא דוחים את הגננות. ההיפך - יד אחת מכה, יד אחת מלטפת. מעבר לזה, גם במקרים אחרים ההורים היו מזועזעים ולא הבינו בדיוק איך הם לא ראו".

האזינו לריאיון עם האב:

הוא הוסיף: "אני מנוע מלדבר על מה שראיתי בסרטונים. אבל באופן כולל, יש התעללות יומיומית במשך שעה-שעה. ביום אחד יש באזורים המצולמים 20 מקרים. זה דפוס התנהגות כלפי כלל הילדים בגן, אין ילד שלא חטף. רואים סטירות לפנים, שמכסים בשמיכה ומרביצים בלול, רואים איך שמאכילים בכח, שמושכים ילד מהאוזן, נשיכות ועוד".

עוד אמר האב כי "גם כשנחשפים הדברים, נכון להיום בבוקר, רוב ההורים שלחו את הילדים שלהם לגן המסוים הזה. במשטרת ישראל ובפרקליטות יש ראיות ברורות וחותכות שרואים בווידאו את הילדים האלה חוטפים מכות, ולא דואגים ליידע את ההורים שעדיין נמצאים בסוג של הכחשה. כולם יודעים את ההשלכות הפסיכולוגיות של זה".

האב בא בתלונות כלפי טיפול המדינה בנושא: "איפה כל גורמי האכיפה? מדינת ישראל מתעלמת באופן גורף לאורך שנים, ולא נותנת פתרון להורים מגיל 0 עד גיל שלוש. לא יודעים לתת את המענה הדרוש".

הפופולריים