מבקר המדינה צפוי לבדוק את מינוי מנכ"ל מכון התקנים החשוד בפלילים

המבקר צפוי לבדוק את מינוי מנכ"ל מכון התקנים
עורך דינם של נאשמים בעבירות מהירות הגיש בקשה למבקר לבדוק את מינוי אילן כרמית, אשר נמצאה תשתית ראייתית להעמידו לדין בגין מתן עדות שקר במשפט אמינות מצלמות המהירות, והיועמ"ש דרש לבחון את מינויו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מצלמת מהירות
צילום:

מבקר המדינה צפוי לבדוק את פרשת מצלמות המהירות ומינוי מנכ"ל מכון התקנים, אילן כרמית, החשוד בפלילים. זאת בעקבות בקשה שהוגשה היום (ראשון) למבקר על ידי עו"ד תומר גונן המייצג נהגים הנאשמים בעבירות מהירות.

בקשתו של עו"ד גונן הוגשה לאחר שכבר ב-10 ביולי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט דרש מדריקטוריון מכון התקנים לבחון את מינויו של כרמית, אשר חשוד במתן עדות שקר במשפט הנוגע לאמינות מצלמות המהירות. המשטרה אף מצאה תשתית ראייתית להעמדתו לדין של כרמית.

במקום להקפיא את המינוי, הדירקטוריון התכנס שישה ימים לאחר דרישת היועץ המשפטי ואישר את המינוי. המסמך של לשכת מנדלבליט חולק לחברי הדריקטוריון, אך נאסף מחדש כדי שלא ידלוף החוצה.

ממכון התקנים נמסר בתגובה: "עו"ד תומר גונן לא בוחל בשום אמצעי בכדי לייצר לעצמו כותרות. מדובר באדם שיש לו חשבון אישי עם ממלא מקום מנכ"ל מכון התקנים, ואין זו הפעם הראשונה שהוא ממחזר את אותן טענות, אשר עד היום לא נמצא להן כל ביסוס.

"עו"ד גונן יודע שהמצלמות אמינות, והן פועלות בהצלחה בעשרים מדינות, ביניהן ארצות הברית, קנדה, בריטניה, גרמניה, שווייץ, צרפת, אוסטרליה, ועוד. למכון התקנים לא הגיעה אף פנייה ממבקר המדינה ואם תגיע כזאת, יפעל המכון כפי שפעל עד כה, על פי חוק".

הפופולריים