4 שנים ו-9 חודשי מאסר נגזרו על אלון קסטיאל

4 שנים ו-9 חודשי מאסר נגזרו על אלון קסטיאל
איש העסקים ויזם הנדל"ן, הורשע בעבירות מין בארבע נשים במסגרת הסדר טיעון. מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית: "זו ענישה מקלה ומקוממת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (שני) ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר על איש העסקים ויזם הנדל"ן אלון קסטיאל, שהורשע בעבירות מין בארבע נשים במסגרת הסדר טיעון, עליו חתם בתחילת ינואר. קסטיאל הודה והורשע בעבירות מין ובכלל זה ניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית.


מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו הביעה אכזבה מעונשו של קסטיאל: "על עבריין המין הסדרתי אלון קסטיאל נגזרו 57 חודשי מאסר במקום 96 שיכלו להיגזר עליו. זו ענישה מקלה ומקוממת. גזר הדין אינו משקף את מעשיו הסדרתיים ואת הנזק הקשה שגרם בשרשרת הפגיעות השיטתיות והמפלצתיות שלו".

כתב האישום נגד יזם הנדל"ן הוגש בדצמבר 2016 בגין אונס של שתי נשים, ניסיונות אונס ומעשים מגונים. לאחר חודשיים, נמחק אישום אונס אחד משום שחלה עליו התיישנות. 12 נשים התלוננו נגד קסטיאל במשטרה, אך רק מיעוטן נכנסו לכתב האישום.

בפרקליטות אמרו בתגובה להסדר‏: "הייחודיות של התיק הזה שהוא מגדיר מחדש שגם בחיי הלילה יש קווים אדומים. הנאשם הודה בביצוע עבירות מין בארבע נשים. במסגרת השיקולים להסדר הוא הליך גישור שבו השופט הביע את עמדתו וכן כמו כן שקלנו את מצבן של חלק מהמתלוננות וקיבלנו את הסכמתן. אין הסכמה עונשית אנו מתכוונים לדרוש עונש ממושך, כל מתלוננת שתרצה תוכל להביע את קולה במסגרת שלב הטיעונים לעונש".

עירד מרציאנו-צייגר, המתלוננת שחשפה את פרשת התקיפות המיניות של קסטיאל תקפה בפוסט בפייסבוק, את הטיפול של הפרקליטות בנושא. "סף הראיות שנדרש מנשים שנאנסו הוא בלתי אפשרי, הפרקליטות בגדה בי", אמרה בראיון בתכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב', בהתייחסה לעובדה כי המקרה שלה לא נכלל בכתב האישום.

הפופולריים