הנער שנדרס למוות בתל אביב: אילון שלו אמסלם, בן 13

ההרוג בתאונה בתל אביב: אילון שלו אמסלם, בן 13
משפחתו של אמסלם שבה היום לארץ מחופשה בתאילנד, בעוד שהוא נשאר בארץ יחד עם בן משפחה: "המומים מהתנהגות הנהג". בדיקת נשיפון העלתה כמות האלכוהול בדמו של הדורס, בן 23 מירושלים, הייתה פי 6 מהמותר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: צוות מבצעי מד"א

אילון שלו אמסלם, בן 13 מתל אביב, הוא הנער שנדרס למוות אמש (שישי) ברחוב אבן גבירול בתל אביב. על פי החשד, הנהג הפוגע, בן 23 מירושלים שהגיע לבלות בעיר, נהג תחת השפעת אלכוהול. בדיקת הנשיפון העלתה כי כמות האלכוהול בגופו הייתה פי 6 מהמותר. נער נוסף, בן 13, נפצע באורח קשה בתאונה.

משפחתו של שלו-אמסלם שבה הבוקר לארץ לאחר חופשה בתאילנד. הנער ביקש שלא לנסוע איתם, ונותר בארץ עם בן משפחה.

בהודעה שפרסמה המשפחה נמסר כי היא המומה מהתנהגות הנהג הפוגע. "המשפחה, דקלה, קובי והבנות, שרויה בהלם עמוק ובאבל כבד מנשוא נוכח הטרגדיה האיומה שפקדה אותם עם הריגתו של אילון שלו אמסלם בנם. המשפחה מזועזעת והמומה מהתנהגותו של הנהג הדורס אשר לא לקח אחריות על מעשיו, סרב לשתף פעולה, לא היה מוכן למסור בדיקות דם ואף העמיד קו הגנה בדוי ותלוש מהמציאות שאינו עולה בקנה אחד עם העובדות והמידע שנאספו עד כה. למשפחה אמון מלא בפרקליטות ובמערכת אכיפת החוק שתדע לטפל בעניין באופן מקצועי וראוי".

מחקירה ראשונה עולה כי הנהג הרכב הפוגע איבד שליטה על מכוניתו בפינת הרחובות ש"י עגנון ואבן גבירול בתל אביב. הנער שנפצע קשה פונה לטיפול בבית החולים איכילוב בעיר, ומאוחר יותר מת מפצעיו.

אילון שלו אמסלם (צילום: באדיבות המשפחה)

הנהג הדורס סירב לעבור בדיקת ינשוף למדידת רמת האלכוהול בדמו. הוא נלקח לחקירה, ופרט לאפשרות שנהג כשהוא בגילופין, במשטרה בודקים אם השתמש בסמים או נרדם בזמן הנהיגה. 

אמסלם הוא בנו של קובי אמסלם, לשעבר הממונה על השכר באוצר, ורעייתו דקלה. טרם נקבע מועד הלוויתו.

מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי 170 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים מתחילת השנה - ירידה בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה, אז נהרגו 229 בני אדם. בין ההרוגים השנה, 51 הולכי רגל, לעומת 62 הולכי רגל שנהרגו באותה התקופה המקבילה אשתקד. החודש נהרגו 19 בני אדם.

השתתפה בהכנת הידיעה: אורלי אלקלעי

הפופולריים