שבע שנות מאסר לתושב עוטף עזה שהורשע בהעברת סחורות לחמאס

7 שנות מאסר לישראלי שהעביר סחורות לחמאס בעזה
‏מיכאל פרץ ממושב מבטחים בעוטף עזה הורשע שהבריח לרצועה ללא אישור סחורה שהעברתה דורשת תיאום או היתר. הוא נקנס גם ב-200 אלף שקלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלסטינים מעזה נכנסים לישראל דרך מעבר ארז, 2015
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שבע שנות מאסר וקנס של 200 אלף שקלים נגזרו הבוקר (שלישי) על מיכאל פרץ, תושב עוטף עזה ממושב מבטחים, שהורשע בהעברת סחורות לארגון הטרור חמאס. ‏פרץ הורשע בכך שהבריח לעזה, "ללא תיאום וללא היתר, סחורה שהעברתה לעזה הייתה טעונה תיאום או היתר״. לטענת התביעה, ידע פרץ כי אחד הסוחרים העזתיים מעביר את הסחורה שסופקה לחמאס.

עו"ד מורן גז מפרקליטות מחוז דרום אמר לאחר הפסיקה: "הנאשם ניצל את היותו סוחר להכניס ציוד לרצועה המתאפשר מטעמים הומניטריים ואת רצונה של ישראל לסייע לאזרחי הרצועה, והבריח ברזל בכמויות גדולות לאנשי חמאס. הנאשם היה מודע למשמעות מעשיו העברייניים, אשר פגעו לא רק בביטחון המדינה אלא גם באוכלוסייה האזרחית בעזה ובסוחרים. במסגרת זו, הנאשם רימה את רשויות המס וגזל כסף מהקופה הציבורית. בשלב הטיעונים לעונש, ביקשנו כי בית המשפט ינקוט יד קשה כלפי אלו המאפשרים מימון ארגוני טרור וקידום מטרותיהם. בית המשפט ציין, כי עבירות אלה מקבלות מימד נוסף של חומרה בשל כך שבוצעו על ידי הנאשם אשר הינו אזרח ישראלי החב חובת נאמנות למדינת ישראל, אך נהג בה כמי שבוגד בה מבית".

הפופולריים