בית המשפט דן בבקשת רה"מ לקבלת חומרי חקירה נוספים וגילוי ראיות

ביהמ"ש דן בבקשת רה"מ לקבל חומרי חקירה נוספים
סנגוריו של ראש הממשלה טוענים כי המדינה לא סיווגה חומרים "חומרי חקירה" ולכן לא העבירה אותם. השופטת פרידמן-פלדמן אמרה לסנגורים: "אתם בעצם מאשימים את המדינה שהיא לא אומרת אמת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בביקור בבית ספר, ספטמבר 2020
צילום: צילום: מרק ישראל סלם, פול

משפט נתניהו | היום (ראשון) מתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים דיון מקדמי וטכני בבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבלת חומרי חקירה נוספים ולגילוי ראיות בתיקים 1000, 2000 ו-4000. הנאשמים קיבלו פטור מהתייצבות לדיון זה, שנערך בפני שלושת שופטי ההרכב בתיק: רבקה פרידמן פלדמן, משה ברעם ועודד שחם.

סניגוריו של ראש הממשלה טוענים כי המדינה לא סיווגה חומרים "חומרי חקירה" ולכן לא העבירה אותם, ומבקשים לקבל אותם בכל זאת. בין השאר, טוענים הם טוענים כי יש להעביר לידיהם מידע נוסף הנוגע לעדי המדינה והדרך שבה התקיים המשא ומולם. המשנה לפרקליט המדינה וראש צוות התביעה, ליאת בן ארי, הבהירה כי הם מבקשים לקבל חומרים שלא קיימים.

השופטת פרידמן-פלדמן אמרה לסניגורים: "אתם בעצם מאשימים את המדינה שהיא לא אומרת אמת". זאת על אף שבבוקר נזהר עורך הדין בועז בן צור, המייצג את נתניהו, מלומר כי המדינה מסתירה חומרים - כפי שטען ראש הממשלה עצמו. עורך הדין בן צור, טען שהחומר תוייג כלא רלוונטי, וההגנה לא קיבלה אותו. לדבריו, הניסיון של הפרקליטות לקבוע את הרלוונטיות ללא ערעור בעייתי. השופטת פרידמן-פלדמן השיבה: "אדוני לא מתכוון שניקח את כל החומרים שהמדינה מחזיקה וניתן אותם לכולם".

לטענת נתניהו, הפרקליטות הסתירה חומרים בתיקים השונים משום שפעלה בניגוד לחוק, לדבריו. בפרקליטות הבהירו בתגובה כי פעלו אך ורק לפי החוק והעבירו אף יותר חומרים ממה שהם מחוייבים. החלטה על העברת חומרים נוספים תעניק לנאשמים זמן נוסף ללמוד אותם, ובהתאם, לאפשרות דחיית תחילת שלב ההוכחות - שקבוע כעת לחודש ינואר.

את נתניהו מייצג עורך הדין עמית חדד בתיקים 1000 ו-2000, ועורך הדין בועז בן צור בתיק 4000. את מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס מייצגים עורכי הדין נוית נגב ואיריס ניב סבאג. את שאול אלוביץ מייצג עורך הדין ז'ק חן, ואת איריס אלוביץ - עורכת הדין מיכל רוזן עוזר, שותפתו למשרד.

הפופולריים