כתב אישום הוגש נגד הגננת ברמת גן בגין עבירות אלימות כלפי קטינים

כתב אישום הוגש נגד הגננת ברמת גן בגין התעללות
לובה קזקביץ' מואשמת שתקפה והתעללה בקטינים: "השליטה בגן אווירה של טרור, לרבות בדרך של מכות, דחיפות, הטחות, צעקות והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לובה קזקביץ' הגננת מרמת גן החשודה בהתעללות בפעוטות, 05.11.20
צילום: צילום: מתוך דף פייסבוק של הגן

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הגננת לובה קזקביץ' מרמת גן בגין עבירות אלימות ב-11 קטינים, בין השנים 2020-2017. בכתב האישום צויין, בין השאר, כי מנהלת "גן ומשפחתון לובה", בת ה-63 "תקפה והתעללה בקטינים והשליטה בגן אווירה של טרור, לרבות בדרך של מכות, דחיפות, הטחות, צעקות והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות". 

הגננת נאשמת, בין השאר, שהטיחה את הילדים וגרמה להם חבלות; הכתה אותם בפניהם; גררה ילדים על הרצפה; משכה בשערותיהם; משכה את ידיהם בחוזקה; השאירה קטינים קשורים בכיסאות אוכל ו-ב"סלקל" במשך זמן רב; כיסתה את גופם וראשם של קטינים בגסות; השאירה קטינים לבדם ללא השגחה דקות ארוכות; והאכילה תינוקות מאותם כלים ולא שמרה על רמת היגיינה נאותה.

 הנאשמת לובה קזקביץ'

עוד תואר בכתב האישום כיצד פנתה קזקביץ' לטכנאי מצלמות וביקשה ממנו למחוק את תוכן מערכות ההקלטה מהגן. כשהבינה שלא ניתן לעשות זאת, ביקשה ממנו להחליפה במערכת הקלטה חדשה ודרשה ממנו לזרוק את ההקלטות שבהן תועדו מעשי ההתעללות. הגננת נעצרה בתחילת חודש נובמבר לאחר שהורים בגן דרשו לראות את מצלמות האבטחה לאחר שבנם סיפר שהגננת היכתה אותו.

בבקשת המעצר ציין עורך הדין אריאל שור: "המשיבה פעלה בדפוס התעללות קבוע, וכאכולת שנאה התירה ייצרה ושחררה רסן זעמה על טרף קל, קטינים חסרי ישע, שאינם מסוגלים להתנגד למעשיה ורובם אף אינם מסוגלים לתקשר מילולית ולדווח להוריהם על הזוועות שעברו בגן". 

"נחשפנו לאלימות רק דרך הטלוויזיה", סיפר אחד ההורים בדיון בהארכת מעצרה לכאן חדשות. "ראיתי את הילדה שלי צמודה לקיר מפחד. ילדה מלאת חיים צמודה לקיר, מחזיקה את השמיכה שלה ומרגישה פחד ממה שקורה בגן. כשראיתי את הסרטונים בתור אבא הרגשתי שלא יכולתי לתת לבת שלי את ההגנה שאני יכול לתת לה".

הפופולריים