החשד להתעללות בדרום: התינוק סובל משברים רבים מעצר האב הוארך ב-5 ימים

הוארך ב-5 ימים מעצר האב החשוד בהתעללות בתינוק
האב טען הבוקר כי בנו היה במעקב רפואי כמה שבועות בשל בצקת בראש. גם האם נעצרה • עורך דינו: "יש פה קפיצה מוקדמת למסקנות מאוד חמורות • סבתו של התינוק: "מדובר באב למופת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תינוק
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מעצרו של האב החשוד בהתעללות בבנו התינוק הוארך היום (רביעי) בחמישה ימים. אתמול בערב הובא התינוק על ידי הוריו לבית החולים באשקלון כשהוא סובל מחבלות פנימיות. התינוק אושפז בבית החולים ואילו האב עוכב לחקירה בתחנת המשטרה באשקלון שלאחריה נעצר בחשד להתעללות. כמה שעות לאחר מעצר האב, האם עוכבה לחקירה ונעצרה גם היא.

‏סבתו של התינוק אמרה לאחר הדיון: ״הם היו אצלי חודשיים אחרי לידה, אבא למופת. גם אם אראה בעיניים שלי את החשוד אני לא מאמינה, אני לא מאמינה שהוא עשה את זה אני מכירה אותו כבר חמש שנים, הבן-אדם אצלי כמו בן בית״.

בפסיקתו קבע השופט שדן במעצר האב שהחשוד לא ידע להסביר את הסימנים הכחולים שהתגלו בגופו של התינוק, לא ידע לתת הסברים לסימני החבלה בקרקפתו וכשנשאל על ידי החוקרת כיצד בילה עם התינוק יום שלם ולא שם לב לפגיעות, ענה "לא שמתי לב, מה אני יכול להגיד לך". 

בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב טען עורך הדין של ההורים כי ייתכן שהמשטרה "קפצה מוקדמת למסקנות מאוד חמורות". עו"ד וקנין תיאר בריאיון את השתלשלות העניינים. התינוק היה במעקב מזה מספר שבועות בשל בצקת בראשו, טען. אתמול, סיפר וקנין, התינוק נחנק בשעה שאכל. האב, מעסה רפואי בהכשרתו, התקשר למוקד חירום וביצע בו עיסוי. 

בחקירתו, מסר האב: "האכלתי אותו, השכבתי אותו על הבטן והלכתי לשירותים. כמה דקות אחר כך שמעתי קולות של השתנקות, של חנק. רצתי לילד וראיתי שהוא כולו עם קיא וחיוור מאוד. הזמנתי מגן דויד אדום ופינינו אותו לבית החולים".

האם אמרה בחקירתה: ״לא הייתי נוכחת באירוע, לא מאמינה שבן זוגי פגע בילד. גילינו בצקת בראש של התינוק לפני מספר שבועות, פניני לבית החולים ואמרו לנו תמשיכו במעקב״. חבר קרוב של בני הזוג אמר לכאן חדשות כי ״הילד בוכה כבר כמה חודשים וראשו קצת התנפח. ההורים הלכו מספר פעמים למומחים ואמרו שהכל בסדר. אתמול כשהאב האכיל את הילד, הוא שם לב שהוא מקיא בלי הפסקה ופתאום הוא לא מגיב".

חקירת האב בתחנת המשטרה וממצאים נוספים שעלה בידי החוקרים לאסוף, הוחלט לעצור את האב שיובא היום לדיון בהארכת מעצרו. החקירה בעניין נמשכת. מבית החולים ברזילי נמסר כי רשויות החוק והרווחה מעורבות במקרה.

הפופולריים