המשנה לנשיאת העליון מלצר: יש 4-3 סוגיות שיש בהן לכאורה ראיות חדשות

דיון בתיק זדורוב: "יש לכאורה 3-4 ראיות חדשות"
רצח תאיר ראדה: שופט העליון דן בבקשתו של רומן זדורוב למשפט חוזר בעקבות החדשה שהוצגה בתיק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספליט רומן זדורוב תאיר ראדה
צילום: ללא

רצח תאיר ראדה: בית המשפט העליון דן היום (שלישי) במשך כשמונה שעות בבקשתו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח הנערה בקצרין בשנת 2006. הדיון מתקיים עקבות ראייה חדשה שהוצגה לבית המשפט. המשנה לנשיאה מלצר: יש שלוש-ארבע סוגיות שיש בהן לכאורה ראיות חדשות.

נציגת המדינה אמרה בדיון כי "אני רוצה להוריד מהפרק טענה של קונספירציה של החוקרים להפליל אותו. אין לכך שום בסיס". לכך ענה מלצר: "לפעמים קורה שאין קונספירציה אך ננעלים על קונספציה".

אשתו של זדורוב אמרה אחרי הדיון הקודם בעניין לפני כחודשיים כי בעלה שבור ועייף: "ראיתי שהשופט רוצה להגיע לחקר האמת, זה מעודד. עדיין אי אפשר לדעת כלום, אבל פעם ראשונה ב-14 השנים האחרונות שהרגשתי שלשופט חשוב התיק הזה. הייתי רוצה להגיע לחקר האמת". 

סנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, טען בריאיון לכאן רשת ב כי צוות הפרקליטות בתיק מונע ממניעים אישיים. "הם יודעים שהוא חף מפשע", אמר. "אחרי שהגשתי בקשה למשפט חוזר, יש ראיות מדעיות חד משמעותיות שזה לא רומן. הפרקליטות מסכימה הסכמות שמאפשרות לזכות אותו מחר בבוקר - הפרקליטים בתיק לא ישרים".

ביוני האחרון הגיש זדורוב ראיה נוספת, וביקש להשתחרר ממאסר. בבקשה שהוגשה לבית המשפט העליון נכתב: "ראיה רפואית משפטית חדשה ה'נועלת' באופן הרמטי את ההוכחה בדבר חפותו".

 

הפופולריים