השוטרים השאירו עצור בן 67 אזוק בניידת במשך יממה, השופטת: "זו התעללות"

שוטרים החזיקו בן 67 אזוק בניידת במשך יממה
האיש נעצר בחשד שהיכה את החתול שלו, אך בגלל שהיה אמור להיות בבידוד - לא נמצאה תחנת משטרה שתסכים לקלוט אותו. הוא קיבל ארוחה אחת ונאלץ לעשות את צרכיו ברחוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעצר
צילום: צילום: גטיאימג'ס

שוטרי תחנת אשדוד החזיקו עצור בן 67 כשהוא אזוק בידיו וברגליו במשך 24 שעות בניידת משטרה. הגבר נעצר בחשד שהתעלל בחתול שלו, אך מכיוון ששב מצרפת ואמור היה לשהות בבידוד, לא הייתה תחנת משטרה שהייתה מוכנה לעצור אותו. העציר קיבל ארוחה חמה אחת במשך כל היממה, שני בקבוקים קטנים של מים וכוס תה. את צרכיו נאלץ לעשות ברחוב. כשהתלונן על כאבים ברגליו הוציאו אותו השוטרים לכמה דקות מהניידת.

כשהובא לדיון בעניינו טען האיש שניסה לגזור לחתולו את הציפורניים, החתול נשך אותו באפו ועל כן היכה אותו. נציג המשטרה אמר בדיון, כי על פי סרטונים שפורסמו יש חשד להתעללות בחתול. באשר להתנהלות מול העצור אמר נציג המשטרה כי "אי אפשר היה לאחסן אותו בשום מקום כי היה אמור להיות בבידוד, אך הוא קיבל ארוחה חמה ושתייה לפי הצורך". השופטת קבעה בהחלטתה כי מדובר בהתעללות בעצור. "לא יתכן שהתחנה מבקשת לעצור אותו תחת הגנה על זכויות בעלי חיים ובאותה נשימה לא דאגה לזכויות הבסיסיות של העציר עצמו. אין למשטרת ישראל שיקול דעת בסיסי?". 

עורכת דינו של האיש, עפרה סיבוני מהסניגוריה הציבורית, אמרה כי משטרת ישראל מצפצפת על החוק. "אדם מבוגר היה אזוק בידיים וברגליים 24 שעות בניידת, כל הלילה. קצין החקירות היה אמור להפעיל שכל ישר ולשחרר אותו בערבות". במהלך הדיון שינה נציג המשטרה את גירסתו וביקש להאריך את מעצרו ביום אחד ולא בחמישה. השופטת קבעה כי לא נשקפת ממנו מסוכנות, ושיחררה אותו למעצר בית עד מחר.

ממשטרת ישראל נמסר: "החשוד נעצר בחשד להתעללות חמורה בבעל חיים, לאחר ששוטרים שהוזעקו למקום הצילו את החתול שהיה במצב קשה. במהלך המעצר התברר כי בהתאם לרישומי משרד הבריאות, החשוד אמור להימצא בבידוד ולכן נחקר במתקן למבודדים וחולי קורונה.

"העצור נשלח למתקן שב"ס למבודדי וחולי קורונה ומשם עלה לדיון להארכת מעצר. בפרק הזמן עד לאישור קליטת העצור והמתנה לדיון בבית המשפט היה בהפרדה תחת השגחה וסופק לו מזון ושתייה לצד דאגה לצרכיו. לצד האמור וללא קשר להמשך החקירה ומיצוי הדין עמו בגין מעשיו, הרי שככל שמושמעת ביקורת שיפוטית היא נלמדת ומופקים הלקחים הנדרשים בהתאם".

הפופולריים