ח"כ מיקי זוהר: נקראתי לחקירה במשטרה בעניינו של היועמ"ש מנדלבליט

ח"כ זוהר: נקראתי לחקירה בעניין היועמ"ש
יו"ר הקואליציה נחקר ביחידת להב 433 בחשד למעורבות בפרשת סחיטה באיומים. ח"כ זוהר: "אני לא חושש, בעזרת השם ננצח". השר אוחנה: "תעודת עניות למשטרה, ליועמ"ש ולפרקליטות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי זוהר ואביחי מנדלבליט, יועמ"ש
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר הודיע היום (חמישי) נקרא לחקירה במשטרה בעניינו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. ח"כ זוהר פרסם את הדברים בפוסט בדף הפייסבוק שלו. זמן קצר קודם לכן הודיעה המשטרה כי חבר כנסת מכהן נחקר בפרשה הנוגעת לחשדות לסחיטה באיומים.

"לא אסתיר מכם את העובדה שהופתעתי, בטח לאור העובדה שמדובר בחקירת השתקה שמתבססת על הבעת עמדה בראיון רדיו", כתב חבר הכנסת. יו"ר הקואליציה הוסיף כי לעניות דעתו "זו חקירה הזויה כנגד נבחר ציבור בכלל, וכנגד נבחר ציבור מהימין בפרט".

"ידעתי שכאיש ימין שנאבק למען האמת של כולנו, אני עלול לשלם מחיר, אבל כנראה לא שיערתי בדעתי עד כמה רחוק ילכו בנסיון להלך עליי אימים", כתב זוהר. "מעולם לא עברתי עבירה פלילית, מעולם לא נחקרתי במשטרה ומעולם לא נחשדתי בכלום ואם זו החקירה הראשונה שלי - דיינו", הוסיף.

"אני סבור שהחלטת הפרקליטות והמשטרה לפתוח נגדי בחקירה כדי למנוע ממני לבקר את התנהלותו של מנדלבליט, תהיה הרסנית למערכת אכיפת החוק ואף עלולה להביא לאובדן מוחלט של אמון הציבור בה, שגם כך נמצא בשפל של כל הזמנים. אני לא חושש, בעזרת השם ננצח", כתב.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הגיב לדבריו של זוהר וצייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "בנושאי חקירות אנשי ציבור מן הסתם אינני יכול להורות למשטרה את מי/על מה לחקור, אך זו תעודת עניות למשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות שהתקיימה חקירה על התבטאות לא מוצלחת (שהובהרה לאחר מכן!) בריאיון רדיופוני, פשוט בושה".

שרת התחבורה מירי רגב הגיבה אף היא לפרסום וכתבה בדף הפייסבוק שלה כי "במדינה דמוקרטית אין מקום לחקירות הפחדה וסתימת פיות של נבחרי ציבור". השרה רגב הוסיפה כי "זימונו לחקירה הוא שפל חדש ושיא בהשתקה והפחדה של נבחרי ציבור שלא מוכנים ליישר קו עם ההגמוניה המשפטית". עוד הוסיפה השרה כי "הגיע הזמן לפצל בין משרת היועץ המשפטי לממשלה לתובע הכללי".

יושב ראש הכנסת יריב לוין מסר גם הוא בתגובה כי אינו יכול לקבל מצב שבו חבר כנסת נחקר בשל התבטאות שלו שנאמרה במסגרת תפקידו הציבורי. "היום נקבע מושג חדש של 'חקירת השתקה' שמטרתה להרתיע אנשי ציבור מלומר באופן חופשי את עמדתם", מסר לוין. יו"ר הכנסת הוסיף כי הוא מצפה מכל ראשי הסיעות בכנסת להתאחד בדרישה להפסקת החקירה. "הפעם מוטל על כולנו להתעלות מעל כל שיקול פוליטי או מפלגתי, ולשמור על היכולת של הכנסת ושל חברי הכנסת למלא את תפקידם החיוני״, מסר לוין.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה לפרסום הדברים: "אנו מברכים על החלטת היועץ המשפטי לממשלה ומשטרת ישראל להיענות לקריאתנו לפתוח בחקירה פלילית של יושב ראש הקואליציה. אין לנו שום סיבה לשמוח על החקירה אך איום מפורש כזה, בשידור חי, לא הותיר שום ברירה אלא לחקור. אנו מגבים את מערכת אכיפת החוק במאבק למען טוהר המידות וניקיון הכפיים של נבחרי הציבור שלנו״.

גם ממפלגת מרצ נמסר: "יושב ראש הקואליציה של הנאשם מבלפור נחקר על עבירת סחיטה באיומים, התפוח לא נופל רחוק מהעץ". גם מהתנועה לאיכות ה

האזינו לריאיון עם יו"ר הקואליציה בכאן רשת ב, ששודר בחודש שעבר

בחודש שעבר הבהיר ח"כ זוהר בריאיון לאסתי פרז בן-עמי בכאן רשת ב, כי לא איים על מנדלבליט בריאיון ברדיו 103fm שבו אמר שאם מנדלבליט לא יתפטר ויבטל את כתבי האישום נגד ראש הממשלה, ייחשפו עוד הקלטות שלו. בריאיון בתוכנית "בחצי היום" הסביר זוהר כי לא הייתה לו כל כוונה לאיים, אך הוא עומד על כך שעל היועץ להתפטר.

בנוסף, התייחס יו"ר הקואליציה להקלטות מנדלבליט, שנחשפו יום קודם בחדשות 12, ואמר כי מנדלבליט צריך להתפטר, משום שנראה כי הגיש את כתבי האישום נגד ראש הממשלה נתניהו בגלל שהיה נתון לסחיטה. לדבריו, לא ידוע לו אם ישנן עוד הקלטות של מנדלבליט, נוסף על אלו שפורסמו, והוא אינו יודע מה מקורן. זוהר הוסיף שמערכת המשפט בישראל זקוקה לתיקון עמוק בעקבות ההתפתחויות האחרונות.

בהמשך, הגיב היועץ המשפטי לממשלה על דבריו של יו"ר הקואליציה, ואמר כי "איומים למיניהם לא ירתיעו אותי מלבצע את מלאכתי". בהודעה מטעם מנדלבליט נכתב כי "היועמ"ש פעל לאורך כל תפקידו וימשיך לפעול ללא מורא וללא פחד ומשיקולים ענייניים בלבד, לפי הראיות והדין. הטענה כאילו נסחט או הושפע בהחלטותיו כתובע הכללי של מדינת ישראל משיקולים זרים כאלה ואחרים - היא מופרכת ומגוחכת".

הפופולריים