בג"ץ קבע: חוק הגיוס יבוטל בעוד שלושה חודשים

בג"ץ קבע: חוק הגיוס יבוטל בעוד שלושה חודשים
אחרי דחיות ארוכות בביצוע פסק הדין שקבע שהסדר הגיוס שנקבע לחרדים אינו חוקתי, בג"ץ קבע כי לא תנתנה עוד ארכות וחוק הגיוס יבוטל בעוד שלושה חודשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"ההורים בבית": החרדים שהתגייסו חרף החרם המשפחתי
צילום:

בג"ץ הודיע הערב (שלישי) כי פסק הדין לביטול חוק הגיוס ייכנס לתוקפו ב-1 בפברואר. בכך הוא דחה את בקשת המדינה וקבע כי לא ינתנו עוד ארכות לביצוע החוק. המשמעות היא שאם לא יחוקק חוק חדש –אז החל מחודש פברואר מועמדים חרדים לשירות ביטחון יתגייסו באופן שווה לפי המצב החוקי היום. בבקשתה משבוע שעבר ביקשה המדינה ארכה של חצי שנה לעדכן בג"ץ על החוק.

הפורום לשוויון בנטל מסר: "בג"ץ קיבל את עמדתנו שאין לקבל את הדחיות והתירוצים הבלתי מסתיימים של הממשלה. חוק הגיוס הנוכחי שאין לו כל שיניים בכדי לוודא שיותר חרדים יקחו חלק במשימת הגנת המדינה לעומת כל יתר הצעירים - פסול ויש להעלימו מן העולם בהקדם״.

האזינו להסכת "חיות כיס" על חוק הגיוס

בקשת המדינה מבג"ץ לארכה נוספת לפני ביטול החוק הפכה כבר לנוהל קבוע, מאז ביטל בג"ץ את חוק הגיוס בשנת 2017. אז נתן בג"ץ למדינה שנה כדי להתארגן. מאז כל כמה חודשים לערך מבקשת המדינה דחייה נוספת. הבקשות האחרונות לדחייה נומקו בכך ששר הביטחון בני גנץ זקוק לזמן בתפקיד לפני שיוכל לתקן את החוק. פסיקת בג"ץ הערב מסמנת כי תמה סבלנותו בנושא. 

הפופולריים