תושבי כפרים דרוזיים בגולן פרצו לביה"ח זיו וחטפו גופת שיח'

תושבי כפרים דרוזיים בגולן חטפו גופת שיח'
השיח' אבו זאין אדין חסן חלבי מת מוקדם יותר מקורונה. התושבים פרצו את מחסומי המשטרה בכניסה למג'דל שמס עליו מוטל סגר. בהלווית השיח' השתתפו מאות בני אדם שלא שמרו על כללי הריחוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדרוזים לוקחים את גופתו של השיח
צילום: הדרוזים לוקחים את גופתו של השיח

עשרות דרוזים דתיים מהגולן פרצו הלילה (שישי) לבית החולים זיו בצפת ולקחו את גופתו של המנהיג הדתי השיח' אבו זאין אדין חסן חלבי שמת מוקדם יותר מנגיף קורונה. התושבים פרצו את מחסומי המשטרה בכניסה לכפר מג'דל שמס שעליו מוטל סגר, כדי להביא את השיח' לקבורה.

בתיעוד שפורסם מאוחר יותר ממצלמות האבטחה של בית החולים, נראים עשרות בני אדם פורצים את מחסומי האבטחה שבכניסה למקום. בנוסף, נראים מאבטחי בית החולים מנסים לעצור את ההמון מלהיכנס למקום - ללא הצלחה, כשמנגד שוטרים אינם מתערבים במתרחש.

בהלווית השיח' השתתפו מאות בני אדם שלא שמרו על כללי הריחוק. לדברי המשטרה הוקפץ לבית החולים כוח כאשר נודע דבר מותו של השיח' אך הרופאים כבר מסרו את הגופה. עוד נמסר כי העניין נמצא בחקירה. בשל התחלואה הגבוהה החליטה אתמול הממשלה להאריך את הסגר על מג'דל שמס עד ליום חמישי.

חברת הכנסת ע'דיר כמאל מריח, בת לקהילה הדרוזית, גינתה את האירוע שהתרחש במרכז הרפואי זיו. בציוץ שפרסמה בדף הטוויטר שלה כתבה חברת הכנסת כי "התנהגות זו לא הולמת את מעמדו הרם של השיח' הנכבד והמנוח". חברת הכנסת הוסיפה כי "כולנו חייבים להישמע ולנהוג בהתאם להנחיות משרד הבריאות".

הפופולריים