בן משפחת הרוצח איים על השופט: "מי שמתעסק איתו מת"

בן משפחת הרוצח לשופט: "מי שמתעסק איתו מת"
בית המשפט הותיר על כנו את הרשעתו של ויקטור גואטה ברצח משנת 2004. בן המשפחה שאיים על השופט נעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ויקטור גואטה
צילום:

בית המשפט המחוזי בתל אביב, בהרכב של שלושה שופטים בראשות השופט רענן בן יוסף, הרשיע היום (חמישי) מחדש, פה אחד, את ויקטור גואטה ברצח יצחק (איזו) שוורץ בשנת 2004. ההכרעה ניתנה במסגרת המשפט החוזר של גואטה.

ראש ההרכב אמר בסוף דבריו: "יש להרשיע את הנאשם בעבירה בה הואשם – רצח בכוונת תחילה. ביצוע המעשה הוכח שנעשה בדם קר".

אחד מבני משפחתו של גואטה התפרץ לעבר ראש ההרכב לאחר שזה גיחך בזמן שהקריא את הכרעת הדין. בן המשפחה איים על ראש ההרכב ואמר: "צוחק מי שצוחק אחרון, מי שמתעסק איתו מת. אתה צחקת, אנחנו נצחק עליך". מאבטחי בית המשפט עצרו אותו. 

במהלך הכרעת הדין גם גואטה התפרץ אל עבר השופטים: "דה ז'ה וו עשיתם, מילה במילה, מורעלים, אתם רמאים, אתם לא שופטים. ביזיון שיש שופטים כמוכם".

גואטה הורשע ברצח ב-2007 ונגזר עליו מאסר עולם. במהלך שנת 2015 התגלו חומרי חקירה שלא התגלו בזמן המשפט ובית המשפט נעתר לבקשתו של גואטה לקיים משפט חוזר בהסכמת הפרקליטות.

עו"ד אורי רינצקי מהפרקליטות מסר בתום הדיון: "ההליך של משפט חוזר הוא הליך ייחודי שהסכמנו לו לאחר שהפרקליטות גילתה, מספר שנים לאחר שהסתיים המשפט, חומר חקירה רלוונטי שלא הועבר להגנה בהליך המקורי. מיד עם גילוי החומר, ההגנה עודכנה והחומר הועבר לרשותה. במסגרת בקשת הנאשם למשפט חוזר, הסכמנו לעריכת המשפט תוך שהדגשנו שלטעמנו מכלול חומר הראיות, כולל החומר החדש, עדיין מוביל להרשעת הנאשם. הליך זה הוא דוגמא לכך שמערכת המשפט יודעת לבדוק את עצמה, במקרים המתאימים, ולנהל משפטים גם בחלוף זמן רב מביצוע העבירה, תוך הקפדה על זכויות הנאשם וניהול הליך הוגן".

הפופולריים