"עלילת דם": ועדת חוץ וביטחון קוראת ליועמ"ש לאסור את הקרנת הסרט "ג'נין ג'נין"

ועדת חוץ וביטחון: לאסור הקרנת "ג'נין ג'נין"
חבר הכנסת יאיר גולן, שהיה המפקד הבכיר הראשון שנכנס לעיר בזמן חומת מגן: "התיאור של מוחמד בכרי הוא שקרי ומגמתי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוסטר הסרט ג'נין ג'נין
צילום: -

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קראה היום (שני) ליועץ המשפטי לממשלה להורות על איסור הקרנה והפצה את הסרט "ג'נין ג'נין" אותו יצר מוחמד בכרי. "הסרט הוא עלילת דם נגד צה"ל ולוחמיו שפעלו למופת במהלך מבצע חומת מגן באופן המוסרי ביותר באופן המוסרי ביותר, בהתאם לערכי צה"ל", קבעה הוועדה בהצעת ההחלטה שתישלח ליועץ אביחי מנדלבליט.

עוד נכתב בהצעה, כי מדובר ב"סרט תעמולה שקרי שנקבע על ידי ערכאות שיפוטיות שיש בו משום לשון הרע על חיילי צה"ל. סרט תעמולה זה אינו ראוי להקרנה ויש לאסור את הקרנת הסרט בישראל והפצתו". את הדיון יזם חבר הכנסת אלעזר שטרן בעקבות מאבק שמנהלים נציגי הלוחמים בקרב והמשפחות השכולות.

חבר הכנסת יאיר גולן ממרצ, שהיה בזמנו המפקד הבכיר הראשון שנכנס לעיר בראש חטיבת הנח"ל, אמר בדיון הוועדה: "אני קובע חד-משמעית שהתיאור של מוחמד בכרי הוא שקרי ומגמתי ומדינת ישראל חייבת לעמוד מאחורי כל הלוחמים שלחמו שם. אני קובע קטגורית שנלחמו שם על פי הסטנדרטים המוסריים הגבוהים ביותר האפשריים".

ראש אגף המבצעים בצה"ל, אלוף אהרון חליוה, השתתף בדיון כדי להביע את תמיכת צה"ל במאבק. לדברי חליוה, המאבק נגד הסרט נועד לתקן את העוול שנגרם ללוחמים, לתקן את הרושם המופרך שיצר הסרט לגבי פעילות צה"ל ולשדר מסר ללוחמים בהווה ובעתיד שהמדינה עומדת מאחוריהם.

הפופולריים