הנער שתועד תוקף מפגינים - התחזה לשליח וולט

הנער שתועד תוקף מפגינים - התחזה לשליח וולט
בדיקה של כאן חדשות העלתה שהקטין שהיה אחראי לכמה תקיפות מפגינים במהלך השבועות האחרונים במחאות בתל אביב, התחזה. בין היתר, נחקר במשטרה על החזקת סמים שלא לשימוש אישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנער שהתחזה לשליח וולט, אוקטובר 2020
צילום: -

הנער שתועד תוקף מפגינים בכמה מקרים במחאות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו התחזה לשליח וולט. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. מבדיקת כאן חדשות עלה כי הוא התחזה לשליח החברה, ונחקר במשטרה בין היתר על החזקת סמים שלא לשימוש אישי.

בשבת, במהלך ההפגנה בתל אביב סמוך לכיכר רבין, בזמן שבמקום עברה צעדה של מאות משתתפים, נער רכוב אופניים חשמליים, שעליהם היה ארגז של חברת וולט, דהר במהירות אל עבר ההמון ופגע בשני מפגינים. הוא נעצר לחקירה, אך שוחרר עוד באותו הערב בתנאים מגבילים.

דין, שהיה עד ראייה לדריסה ועצר בעצמו את ״השליח״ מלהמשיך לפגוע במפגינים אחרים, אמר בשיחה עם כאן חדשות: ״אני עצרתי אותו. הוא ראה שכל הצעדה מגיעה, נכנס בפול גז, ראיתי שניים שנפלו על הרצפה. הזזתי את האופניים והתחלתי לנסות לעצור אותו עם האופניים שלי. הוא עבר אותי והמשיך לדרוס אנשים. נסעתי בעקבותיו עד שעצרתי אותו. הוא קילל "יא בני זונות, יא שמאלנים״. פשוט תפסתי אותו והגשתי תלונה במשטרה״.

אותו נער, כך מסתבר, היה אחראי לתקיפות נוספות בשבועות האחרונים. לפני כשלושה שבועות היה מעורב בתקיפה נוספת, כששוב קילל ותקף מפגין בהפגנה. ר׳ אף תיעד אותו. תוך כדי שצילם, הנער חבט בו והעיף את מכשיר הנייד שלו. בשיחה איתנו סיפר ר': "הוא כל הזמן מקלל אנשים שהיו מזוהים עם ההפגנות. הוא צעק: ״שמאלנים בוגדים, איפה רבין עכשיו, תגידו?״. הוא ירק על שתי מפגינות שהיו שם. הוצאתי מצלמה, רציתי לתעד אותו כדי לאתר מי הוא. הוא העיף לי הטלפון, נתן לי מכה. מדובר בבן אדם מסוכן. שבוע אחרי שבוע אנשים מצלמים אותו, מבינים שיש איתו בעיה. ראיתי לא מעט תקיפות, הוא פשוט היה נראה לי מועד לפורענות, ולא טעיתי. לך תדע כמה מקרים אנחנו לא מכירים. אחרי שהבנתי שתפסו את הבן אדם הלכתי אתמול למשטרה".

כאמור, בדיקה שערכנו מגלה כי מדובר בקטין שטרם מלאו לו 18, ולא נמנה כלל עם השליחים של חברת וולט, על אף שהוא מתחזה לכזה. מלבד עבירת התקיפה, הנער נחקר במשטרה גם בחשד לאחזקת סמים שלא לשימוש עצמי.

בחברת וולט ספגו מתקפות מצד מפגינים ואחרים, שקראו להחרים את החברה בעקבות האירועים האחרונים בהם תועדו שליחים פוגעים במפגינים, על אף שבאירוע האחרון כלל לא היה מדובר בשליח של החברה. לכאן חדשות נודע כי במסגרת ההדרכות שעוברים השליחים - בחברת וולט צפויים להגביר בפניהם ההנחיות וההתנהגות המצופה במהלך עבודתם לאור האירועים האחרונים.

מחברת וולט נמסר בתגובה: "על פי המידע שהתקבל מהרשויות עולה שהבחור שנעצר לא מופיע במאגר השליחים ולא קיימת איתו כל התקשרות שהיא. זו לא הפעם הראשונה שיש מי שמנצל את המותג והחשיפה הגבוהה לה זוכה החברה ומנסה להתחזות לשליח תוך פגיעה בשמם הטוב של אלפי שליחים".

הפופולריים