הרצח בחניון: התביעה מבקשת להכריז רעיית הנאשם עדה עויינת

הרצח בחניון: בקשה שרעיית הנאשם תוכר עדה עוינת
זאת בשל פערים בין עדותה במשטרה של מוניקה קטן לבין העדות בדיון. בבית המשפט נפתח דיון בעניינו של ויקטור קטן, שמואשם ברצח אופיר חסדאי בעקבות ויכוח על חנייה ברמלה ביולי 2019
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ויקטור קטן הנאשם ברצח אופיר חסדאי ברמלה
צילום:

בבית המשפט המחוזי בלוד החל הבוקר (חמישי) דיון בעניינו של ויקטור קטן, שמואשם ברצח אופיר חסדאי בעקבות ויכוח על חנייה ברמלה ביולי 2019. בזמן הדיון ביקשה התביעה להכריז על מוניקה קטן, רעייתו של הנאשם, עדה עויינת. זאת בשל פערים בין עדותה משטרה לעדותה בדיון. בית המשפט נוטה שלא לקבל את בקשה. 

התביעה הקריאה למוניקה קטן מתוך עדותה במשטרה: "לאחר שחסדאי נפל על הרצפה התחלתי לבכות. אמרתי לויקטור ׳מה עשית? איך יכולת לעשות דבר כזה?". קטן השיבה: "אמרתי לחוקר שאני לא מבינה למה ויקטור עשה את זה - ולא לויקטור  עצמו. זה לא דברים שאמרתי לויקטור בזמן אמת". עוד הוסיפה כי כל מה שאמרה בעדותה במשטרה נכון, והיא אינה חוזרת בה. 

"ויקטור זה אדם שלא הרים בחייו אצבע", ציינה רעיית הנאשם והמשיכה: "הוא עבד בבתי חולים וסידר לאנשים את המיטות. זה בן אדם שלא הרים את הקול בחיים שלו. הוא אהב את המקצוע שלו, לא יכולתי לעכל שעשה דבר כזה". לאחר מכן הודיעה קטן שהיא אינה חשה בטוב ועדותה להיום הסתיימה. 

בחודש יוני רעייתו של הנרצח שחזרה על דוכן העדים את השתלשלות האירועים: "אופיר אמר – תפסו לנו את החניה, למה אתם חונים בשתי חניות?" בהמשך, לטענתה, ניסה אופיר להדוף את אשתו של קטן שהכתה אותו: "ראיתי שאופיר הדף אותה, שתפסיק להכות אותו. כנראה הוא שעשה זאת בחוזקה והיא נפלה. כשכבר יצאתי היא הייתה שרועה על הרצפה והתרוממה. כשהתחילה לקום – בעלה יצא מהרכב. הוא הוציא את הנשק שלו וירה לאופיר ברגל". 

הפופולריים