הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש לדחות את בקשות נתניהו, אלוביץ' ומוזס להעברת חומרי חקירה נוספים

הפרקליטות: לדחות את בקשת רה"מ לקבל חומר חקירה
בתשובתה תקפה הפרקליטות בחריפות את רה"מ וטענה כי הוא מנסה להוכיח שהתנכלו לו ובתוך כך להקדים את הדיון בטענה של הגנה מן הצדק: "ניסיון פסול של הנאשמים ליצור אווירת 'פגם' בהליכים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, שאול אלוביץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטות מיסוי וכלכלה ביקשה היום (רביעי) מבית המשפט המחוזי בירושלים לדחות את בקשות ראש הממשלה נתניהו וכן של הנאשמים בתיקי האלפים - נוני מוזס ובני הזוג אלוביץ' - לקבל חומרי חקירה נוספים בתיקים. בתשובתה לבית המשפט הבהירה הפרקליטות כי "לא זו בלבד שליבת חומר החקירה הועברה לידי הנאשמים עוד טרם קיום השימועים בתיק, אלא גם כל חומר החקירה המצוי בידיה הועבר לעיונם על פי דין ואף מעבר לכך".

הפרקליטות תקפה את בקשת השלושה וכתבה במסמך שהעבירה: "הנאשמים בחרו להרחיב ככל הניתן את חזית המחלוקת, עד כדי כך שגם סוגיות שזכו למענה מלא ומספק ובקשות הבהרה שקשה להבין את הקשר בינן לבין ההליך שלפנינו - מצאו מקומן בבקשות הנאשמים לבית המשפט".

בהמשך המכתב, תקפה הפרקליטות בחריפות את נתניהו: "מרבית הבקשות לגילוי חומרי חקירה הוקדשו לתיאורים דרמטיים בדבר 'הליכי חקירה נפסדים ופגומים מן היסוד', טענות שזכו להדהוד רב בתקשורת. לעמדת הפרקליטות, לטענות אלה, המבקשות להטיל דופי בדרך פעולת רשויות אכיפת החוק, אין כל בסיס". לבסוף הדגישו כי "נוכח הניסיון ליצור אווירת 'פגם' בהליכי החקירה, נראה בבירור כי הנאשמים מבקשים להפוך את היוצרות ולהקדים את הדיון בטענה של הגנה מן הצדק, תוך עקיפת ההלכה הפסוקה המטילה עליהם נטל כבד להוכיח טענה זו".

בחודש שעבר הגיש ראש הממשלה בנימין נתניהו בקשה לבית המשפט להעביר אליו חומרי חקירה, שלטענתו חסרים מהחומר שהעבירה הפרקליטות לסנגוריו. בבקשה טען נתניהו כי החקירה בתיק 2000 התנהלה שלא כדין ולכן יש לזכותו. 

סמוך לכך, הגישו פרקליטיהם של שאול ואיריס אלוביץ', לשעבר בעלי השליטה בבזק הנאשמים במסגרת תיק 4000 יחד עם נתניהו, בקשה משלהם כדי לקבל לידיהם את חומרי החקירה, שלטענתם נעדרים מהחומר שמסרה להם הפרקליטות. בבקשה נכתב בין השאר: "מדובר באירוע חמור ביותר ובהתנהגות אכזרית שמדגימה את להיטות היתר שאפיינה את גורמי החקירה בפרשה זו".

לאחר ראש הממשלה ובני הזוג אלוביץ', גם מטעם המוציא לאור של "ידיעות אחרונות" הנאשם בתיק 2000, נוני מוזס, הוגשה בקשה לגילוי חומרי חקירה וחשיפת ראיות חסויות. עורכות דינו של מוזס ביקשו לעיין בחומרים הנוגעים למכשיר הטלפון הנייד של ארי הרו, ובתכתובת בין הפרקליטות לבין נציגי הזוג אדלסון - שקדמה לעדויות הזוג - שהם עדי תביעה בתיק.

הפופולריים