אזרח אריתראי הורשע ברצח ואונס בת ה-12 בתל אביב ב-2018

אריתראי הורשע ברצח ואונס בת ה-12 בת"א ב-2018
טספברהן טספציון היה נשוי לאימה של הילדה סילבנה צגאיי והתגורר עם השתיים עד לגירושים • בהליך גישור קודם להרשעה הוא הודה ברצח והסכים שיוטל עליו עונש מאסר עולם חובה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סילבנה צגאי וטספברהן טספסיון
צילום:

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) את טספברהן טספציון, אזרח אריתראי, ברצח ואונס סילבנה צגאיי בת ה-12 בדרום העיר ב-2018. הוא היה נשוי לאימה של צגאיי והתגורר עם השתיים עד לגירושים.

לפי כתב האישום, בתקופת נישואיהם נהג טספציון באלימות פיסית קשה כלפי האם, עד לגירושים ביניהם בחודש יוני 2018, אז עזב את הדירה. כמה ימים לפני האונס והרצח הוא החל לעקוב אחרי גרושתו ולארוב לה במקומות שונים. יומיים לפני האירוע הוא הגיע לדירה ומצא את סילבנה שהייתה לבדה. הוא עזב רק לאחר ששכנים שהבחינו בו הגיעו ודרשו ממנו לצאת מהבניין.

בחודש נובמבר 2018 הגיע טספציון לבניין בשעה שבה סילבנה הייתה אמורה לשוב מבית הספר, עלה לגג, נכנס לדירה ואז אנס ורצח אותה. לאחר המעשים הוא כיסה את גופה בשמיכה ויצא מהדירה. הוא נתפס כעבור יומיים.

בהליך הגישור טספציון הודה ברצח בכוונה תחילה ובאונס, והסכים שיוטל עליו עונש מאסר עולם חובה. בשל כך הפרקליטות הסכימה להוריד מכתב האישום את העבירות האחרות בהן תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים ושיבוש מהלכי משפט. באשר לעבירת האונס הפרקליטות תטען ל-20 שנות מאסר בפועל במצטבר למאסר העולם ולפיצוי מקסימאלי.

הפופולריים