גינקולוג הורשע בעבירות של מעשים מגונים במרמה בשלוש מטופלות

גינקולוג הורשע בעבירות של מעשים מגונים במרמה
בית המשפט המחוזי בת"א הרשיע את דוקטור בני שכטר בשלושה מקרים, וזיכה אותו מעבירות אונס במרמה שיוחסו לו בשניים מהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני שכטר
צילום: בני שכטר

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את דוקטור בני שכטר, גניקולוג וסקסולוג בעבירות של מעשים מגונים במרמה בשלוש מטופלות שלו. בית המשפט קבע כי מדובר בטיפול לא לגיטימי וכי המתלוננות היו מהימנות. כמו כן, בית המשפט זיכה אותו מעבירות אינוס במרמה שיוחסו לו בשניים מהמקרים.

בהכרעת הדין נכתב כי "לא התבקשה הסכמת המתלוננות לפני עריכתן וממילא היא לא ניתנה. מדובר אפוא בהתנהלות הנוגדת את יסודות יחסי רופא-מטופל. היא פגעה באופן בסיסי בכבודן של המטופלות. היא הפרה את האוטונומיה שלהן, היא הפרה את האמון שנתנו בנאשם כרופא, היא ביזתה אותן, ומכאן האחריות הפלילית בגין מעשים מגונים במרמה".

עורכת הדין רוזי כבאז, מפרקליטות מחוז תל אביב מסרה בתום הדיון כי "בית המשפט הרשיע את הנאשם בעבירות מעשה מגונה במרמה. הנאשם ביצע את העבירות בשלוש מתלוננות תוך שהוא מנצל את האמון שנתנו בו לאחר שהגיעו אליו לטיפול רפואי.

"הפרשה החלה כאשר חיילת אמיצה החליטה להתלונן במשטרה נגד הנאשם, שהוא גם גניקולוג וגם מטפל מיני. אליה הצטרפו שתי נשים אמיצות שהתלוננו במשטרה. המסר שיוצא היום הוא מסר מאוד חשוב - רופא לא יכול לנצל את מעמדו כדי לבצע מעשים מגונים במטופלות. בית המשפט הבהיר חד משמעית שמעשי הנאשם הם לא חלק מטיפול רפואי לגיטימי".

הפופולריים