האלימות בהפגנות: ארבעה נעצרו בחשד לתקיפת מפגינים בתל אביב

אירועים אלימים נגד מפגינים בתל אביב ובחיפה
שלושה גברים נעצרו בחשד לריסוס גז מדמיע על מפגינים בחיפה. אירוע דומה גם ברמת גן. בקריית אתא נזרקה אבן לעבר מפגינים • לראשונה מזה שלושה שבועות, ההפגנה המרכזית חזרה למעון ראש הממשלה בירושלים. תשעה נעצרו או עוכבו • הפגנות קטנות התקיימו בצמתים וגשרים ברחבי הארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה, בלפור, דגלים, כיכר פריז,
צילום: צילום: בן כהן

אלימות כלפי המפגינים נגד ראש הממשלה ברחבי הארץ: שלושה גברים נעצרו הערב (שבת) בחשד לריסוס גז מדמיע על מפגינים בחיפה, וארבעה נעצרו בתל אביב. אדם נעצר בחשד שריסס גז מדמיע לעבר מפגינים ברחוב נורדאו בעיר, גבר בן 54 נעצר בחשד להכאת מפגין ברחוב קויפמן ושני גברים, אחד מהם קטין, נעצרו בחשד לריסוס גז מדמיע על מוחים ברחוב יפת. בהפגנה שנערכה בקרית אתא דיווחו המפגינים על אבן שנזרקה לעברם, ובהפגנה ברמת גן רוסס גז מדמיע על המשתתפים, בשני המקרים לא דווח על עצורים בחשד למעשים.

בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים התעמתו שוטרים עם מפגינים. תשעה מפגינים שהפרו את הסדר הציבורי ותקפו שוטרים נעצרו או עוכבו. מהמשטרה נמסר כי התהלוכה נערכה בניגוד לחוק.


מפגינה ברמת גן לאחר שגז מדמיע רוסס בפניה

אחרי שלושה שבועות שבהם אכפה המשטרה את תקנות אי-היציאה למרחק של יותר מ-1,000 מטרים מהבתים, הערב שוב הותר למפגינים מכל הארץ להפגין מול מעון ראש הממשלה בירושלים. מאות מפגינים בירושלים צעדו ברחובות ירושלים, מבלי שקיבלו לכך אישור מהמשטרה.

בהפגנה בכיכר רבין בתל אביב נאמה השרה לשעבר ציפי לבני, שאמרה ״אדוני ראש הממשלה, אזרחי ישראל קוראים לך - עד כאן. אתה לא הקורבן בסיפור הזה ולא ניתן לך להפוך את הדמוקרטיה לקורבן. ישראל היא מדינת חוק ולא יהיה אדם מעל החוק. גם ראש ממשלה. השחיתות פוגעת בכל אחד מאזרחי המדינה". עוד לפני תום ההפגנה בתל אביב, מפגינים רבים ירדו לרחוב והחלו לצעוד.


מפגינים צועדים בתל אביב. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הפגנות קטנות התקיימו במוקדים רבים ברחבי הארץ, ביניהם בכיכר קוגל בחולון, בחדרה, קרית טבעון, בבית יהושע, ברביבים, בחיפה וביפו. בחלק מהזירות דיווחו המפגינים על עימותים עם תומכי הליכוד. 

בשתי השבתות האחרונות עבר מוקד ההפגנות מכיכר פריז בירושלים לכיכר הבימה בתל אביב. ההפגנה לפני שבועיים הסתיימה בצעדה המונית ברחובות תל אביב ובעימותים עם המשטרה, בהם נעצרו 38 מפגינים.  בשבוע שעבר ההפגנה בתל אביב הייתה רגועה יותר, והסתיימה עם ארבעה עצורים בלבד

בהכנת הידיעה השתתפו דניאל אלעזר, ורד פלמן וחן ביאר

הפופולריים