חשוד בריסוס גז מדמיע על מפגין בחולון נעצר

חשוד בריסוס גז מדמיע על מפגין בחולון נעצר
שלושה נוספים נעצרו בחשד שהפרו את הסדר במחאה, שניים מהם הושארו למעצר לילה • שני חשודים בתקיפת מפגינים בירושלים נעצרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד נתניהו בחולון
צילום: צילום: אמנון חורש

המשטרה עצרה הערב (שלישי) ארבעה בני אדם בחשד שהפרו את הסדר במחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בחולון. אחד מהעצורים חשוד בכך שריסס גז מדמיע לעבר המוחים, החשוד ועצור נוסף הושארו במעצר לילה. בד בבד, שניים חשודים נעצרו בחשד שתקפו מפגינים בצומת פת בירושלים. 

מוקדם יותר דן בג"ץ בארבע עתירות שהוגשו נגד התיקון לחוק שאיפשר להגביל הפגנות. בפתח הדיון ביקשו שופטי ההרכב מנציג הממשלה הבהרה מהו המרחק הדרוש בין כל קפסולה של 20 מפגינים. נציג הממשלה השיב כי הדבר נתון לשיקול דעת המשטרה, אך השופטים לא קיבלו זאת ואמרו כי צריך שהנושא יהיה ברור ולא לפי שיקול דעת המשטרה. נציג הממשלה הבהיר כי המרחק הדרוש בין כל קפסולת מפגינים הוא 20 מטרים.

הנשיאה חיות הבהירה כי עיקר הדיון יעסוק בחוקתיות החוק שאיפשר ומאפשר את הוצאת התקנות. אמש הודיעה המדינה לבג"ץ כי אין כוונה להאריך את מצב החירום המיוחד, המאפשר את ההגבלות, מעבר למועד שנקבע, וההגבלות על ההפגנות יפקעו הלילה בחצות.

בשבת עצרה המשטרה ארבעה מפגינים נגד ראש הממשלה בתל אביב. אלפים מחו במוקדים שונים ברחבי הארץ. המשטרה איפשרה תחילה את ההתקהלויות, אך בהמשך נרשמו עימותים עם המפגינים, לאחר שהשוטרים הקימו מחסומים כדי לבלום את התקדמות הצעדות. 

הפופולריים