עימותים ויידוי אבנים לעבר שוטרים במאה שערים, 17 נעצרו

17 עצורים בעימותים עם המשטרה במאה שערים
מהמשטרה נמסר כי העימותים החלו לאחר שהשוטרים הגיעו כדי לפזר התקהלויות אסורות. במודיעין עילית נפצעו ילד בן 11 וארבעה שוטרים בעימותים שהתרחשו סמוך לבית כנסת של הפלג הירושלמי בעיר, שבו ביצעה המשטרה פעולות אכיפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים בין שוטרים לחרדים מהפלג הירושלמי במודיעין עילית, 06.10.20
צילום: צילום: דוברות המשטרה

17 חשודים חשודים נעצרו הלילה (רביעי) בעימותים עם המשטרה באזור שכונת מאה שערים ושדרות בר לב בירושלים. מהמשטרה נמסר כי העצורים חשודים בכך שיידו אבנים לעבר השוטרים, שהגיעו למקום כדי לפזר התקהלויות אסורות. עוד נמסר כי חלק מהעצורים יובאו בפני בת משפט לדיון בעניינם.

בד בבד, ילד בן 11 וארבעה שוטרים נפצעו הלילה בעימותים בין משטרה למפגינים חרדים סמוך לבית כנסת של הפלג הירושלמי במודיעין עילית, שבעה מפרי סדר נעצרו. הילד פונה למרכז לרפואה דחופה עם פגיעה בראשו, השוטרים נפצעו קל ושתי שוטרות פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הכוחות הוזעקו למקום בעקבות דיווח על הפרת הנחיות הקורונה בבית הכנסת.

ראש חטיבת האבטחה במשטרה, תנ"צ מוריס חן, אמר לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "ישנו מיעוט שמפר את ההנחיות ברגל גסה. השוטרים באים להגן על הציבור ויוצאים מותקפים. הם מסרבים להזדהות, חוסמים צירים - מבוגרים וילדים. ילדים זורקים אבנים על שוטרים, לאן נגיע?"

מאות תושבים הקיפו את רכבי המשטרה, ירו זיקוקים ויידו אבנים לעבר ניידות המשטרה והשוטרים במקום. לדברי המשטרה, "מאות מתקהלים, וביניהם ילדים, והחלו להקיף את ניידות המשטרה והכוחות, התיישבו על הכביש, חסמו ומנעו מרכבי המשטרה לנוע והחלו בהפרות סדר שכללו יידוי אבנים, השלכת חפצים ובקבוקים, חיתולים עם צואה וירי זיקוקים". שוטרים נוספים הוזעקו כדי לסייע לשוטרים להיחלץ מהמקום. 

האזינו לריאיון עם תנ"צ מוריס חן

מוקדם יותר אתמול הותקף חייל בשכונת חפציבה בבית שמש על ידי חרדים קיצוניים, לאחר אכיפה משטרתית במקום. המשטרה עצרה שלושה חשודים בהפרות סדר לאחר שעימותים פרצו בעיר בין תושבים לשוטרים שבאו לאכוף את הנחיות הקורונה באחת החסידויות. מקצת התושבים חסמו את הכביש ויידו אבנים וחפצים לעבר ניידות המשטרה, לכמה מהן נגרם נזק.

הפופולריים