אושר ההסדר: ציפי רפאלי תיאסר ל-16 חודשים

אושר ההסדר: ציפי רפאלי תיאסר ל-16 חודשים
בר רפאלי תרצה 9 חודשי עבודות שירות, השופטת: עבירות במדרג הגבוה, אין להתעלם מהתחושה שמי ששפר גורלו גם יצליח ביתר קלות להונות את רשויות המס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בר רפאלי בבית המשפט, 13.09.2020
צילום: צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

בית המשפט אישר היום (ראשון) את הסדר הטיעון של ציפי ובר רפאלי, שהורשעו בעבירות מס. ציפי רפאלי תרצה עונש של 16 חודשי מאסר ובר רפאלי תרצה עונש של 9 חודשי עבודות שירות. ציפי רפאלי תיכנס לכלא ב-21 בספטמבר. בר רפאלי תרצה את עבודות השירות בבית נועם - עמותה המסייעת לאנשים עם מוגבלות.

"נתתי דעתי לפגיעת מעשי הנאשמות בערכים המוגנים ואין להתעלם מהתחושה שמי ששפר גורלו גם יצליח ביתר קלות להונות את רשויות המס", אמרה השופטת בהחלטתה. "בשם בחינת הפגיעה בערכים המוגנים שקלתי את נסיבות ביצוע העבירות בנסיבות ייחודיות. שקלתי את מערכת היחסים בין הנאשמות אם ובתה. מדובר בביצוע עבירות במדרג הגבוה ביותר של עבירות המס".

בר רפאלי ואמה ציפי הודו והורשעו בחודש יולי בעבירות מס. בית משפט השלום בתל אביב דן בהצגת הסדר הטיעון בין הצדדים ובטיעונים לעונש. בהסדר בין הצדדים סוכם כי בר רפאלי תשלם מס על הכנסה של 16 מיליון שקלים, ותישא בעונש של תשעה חודשי עבודות שירות, ואמה ציפי תישלח ל-16 חודשי מאסר. עוד סוכם כי כל אחת מהן תשלם קנס של שני מיליון שקלים וחצי.

בר אמרה בדיון לשופטת: "אני יכולה להבטיח לגברתי שלא תראו אותי יותר בין כותלי בית המשפט". לדבריה, "מאוד לא מתאים לי להיות פה. אני מתחרטת על מעשיי ויכולה להגיד שהייתי בת 20 וקצת. היום אני במקום אחר ומתנהלת אחרת עם המעסיקים שלי, ואני מבקשת לשקול זאת בהחלטתך". גם האם ציפי פנתה לשופטת ואמרה: "המעמד קשה לי מאוד. אני לוקחת אחריות על מעשיי ומבקשת מבית המשפט לכבד את ההסכם שלנו עם הפרקליטות ביחס אליי ולבתי, ולשים את זה מאחורינו".

אחד התובעים בתיק, עורך הדין אלעד פנחס מפרקליטות מיסוי וכלכלה, אמר בשלב הטיעונים לעונש כי "חלקה של ציפורה במעשים גדול יותר. היא זו שניהלה את הכספים של בר, היא זו שתכננה ונטלה את החלק העיקרי בביצוע המעשים בכתב האישום והיא זו שעמדה בקשר ישיר עם המייצגים וסיכמה להם את הנתונים שהוצגו בפני פקיד השומה. בר רפאלי הייתה בגיל צעיר יחסית והמגעים עם פקיד השומה נוהלו על ידי דמות שאין קרובה ממנה".

על הצהרותיה של בר רפאלי בזמנו, כי אינה חיה בישראל, כדי לא לשלם מס, אמר התובע: "הושכרו שתי דירות עבור בר רפאלי בזו אחר זו ונרכשו זכויות בדירה שנועדה למגורים עתידיים של בר בישראל. סוגיות אלו עשויות להשפיע על שיקול דעתו של פקיד השומה בקובעו אם מרכז חייה של בר בישראל לצרכי מס. הנאשמת בר הגישה דוחות שהיא אינה תושבת ישראל".

התובע המשיך: "המעשה הפלילי הוא מרמה כלפי פקיד השומה המתבטא בביצוע פעולות להסתרת חלק מזיקותיה של בר רפאלי לישראל ולאחר מכן במסירת הצהרות לא נכונות לפקיד השומה בנוגע לבדיקות אלה. הנאשמת בר רפאלי קיבלה לאורך השנים שורת טובות הנאה המכונות לעיתים 'הנחות סלב' בתמורה להסכמה של השתיים שנוטלי טובות ההנאה יוכלו לעשות שימוש בשמה של בר במסגרת קידום מכירות ליחסי הציבור שלהן. מדובר במעשים מתוכננים, מתוחכמים ושיטתיים שבוצעו לאורך זמן. המסר שצריך לצאת מהתיק הזה הוא שאסור לרמות את פקיד השומה, אסור לעגל מולו פינות, צריך למסור לו את כל המידע ואת המידע המלא והמדויק לנושאים הרלוונטיים".

הפופולריים