שר המשפטים: יש לברר את הטענות בפרשת אום אל-חיראן

שר המשפטים: לברר את הטענות בפרשת אום אל-חיראן
ניסנקורן במכתב לנציב הביקורת על התביעה: הדיווחים בעניין מעוררים שאלות על התנהלות מח"ש והפרקליטות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי ניסנקורן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים אבי ניסנקורן ביקש מנציב הביקורת על התביעה לפתוח בבדיקה על התנהלות הפרקליטות ומח"ש בהקשר לפרשת אום אל חיראן ומותו של יעקוב אל קיעאן. השר פנה הבוקר (ראשון) לשופט בדימוס דוד רוזן וביקש שיברר במסגרת סמכויותיו את הטענות שעלו בנושא.

ניסנקורן הוסיף כי "בתקופה שבה שלטון החוק נתון תחת מתקפה יום-יומית ונטולת רסן, שכל מטרתה לייצר דה-לגיטימציה לשומרי הסף, עלינו לבור את הבר מן התבן על מנת להמשיך ולשפר את המערכת ולבדוק בביקורת עניינית. הדיווחים בעניין זה מעוררים שאלות בנוגע להתנהלות הפרקליטות ומח"ש".

"הבדיקה המקצועית תסייע לחזק את המערכת ואת אמון הציבור בה", הוסיף ניסנקורן. "אבל אסור להתבלבל: כל ניסיון לקשור את האירוע הטראגי באום אל-חיראן לתיאוריות קונספירציה שקריות הוא תלוש ומחפיר, ובינו לבין בירור ענייני אין כל קשר". בכך התייחס ניסנקורן לטענות ראש הממשלה בנימין נתניהו כי פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן השתיק את הביקורת סביב האירוע כדי לא לסייע לנתניהו במאבק על דעת הקהל.

במקביל לפניית ניסנקורן לרוזן, הוא ושר הכלכלה עמיר פרץ החליטו על הקמת צוות בראשות מנכ״לי משרדיהם, לבחינת הטיפול במפוני אום אל-חיראן. הצוות יגבש דרכים להסדרת פתרונות עבור מפוני הכפר.

הפופולריים