סניגורם של השוטרים היורים באום אל-חיראן: "זה הספין התורן של ראש הממשלה"

"התנצלות נתניהו באום אל-חיראן – ספין תורן"
ברטל: "יש חוקרים במח"ש שטוענים שלא נתנו להם לחקור את המקרה כמו שצריך ויש כאלה שטוענים אחרת. באותו יום בתדריך, לפני שהשוטרים הגיעו לזירה, הזהירו אותם מהאפשרות של פיגוע דריסה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ואום אל חיראן
צילום: -

פרשת אום אל-חיראן | "השוטרים היו בסכנת חיים, אחד מהם נהרג ורק אז נעשה ירי מכוון", כך אמר סניגורם של השוטרים המעורבים באירוע הירי באום אל-חיראן, עו"ד עפר ברטל, הבוקר (חמישי) בתוכניתנו בכאן רשת ב. ברטל הוסיף כי "יש חוקרים במח"ש שטוענים שלא נתנו להם לחקור את המקרה כמו שצריך ויש כאלה שטוענים אחרת. זה לא שכל מח"ש אומרים את מה שנאמר כעת. כל מי ששמע את העובדות מהחוקרים, החליט שהשוטרים ירו בתום לב והיתה סיבה טובה לירות. באותו יום בתדריך, לפני שהשוטרים הגיעו לזירה, היזהרו אותם מהאפשרות של פיגוע דריסה".

על התנצלות ראש הממשלה אמר ברטל כי "ראש הממשלה מתנצל כי עכשיו זה מתאים לאינטרסים שלו - זה הספין התורן שלו. אנחנו רואים דברים מסוכנים שקורים כאן. כששוטר עוצר אזרח שעבר באור אדום אז מטיחים בו שזאת אגנ'דה, שמטייחים, שרוצים להפיל ראש ממשלה מכהן - זה מזעזע וזה מזעזע שאנשים מאמינים לזה. זה מחלחל למטה. הסמכויות נשמטות כי ראש הממשלה תוקף כל היום. אני סניגור שתוקף כל היום את המשטרה והפרקליטות, אני חושב שהם טועים לא מעט, אבל ההחלטות מתקבלות בתום לב. וראש הממשלה אומר: זאת אגנ'דה".

דבריו של ברטל נאמרו על רקע החשיפה בחדשות 12 על התנהלות מפכ"ל המשטרה אלשייך ופרקליט המדינה דאז שי ניצן, והגדרתו של אבו אלקיעאן, כמחבל, על אף שלא היה כזה. יעקוב אבו אל קיעאן נורה למוות על ידי שוטרים במהלך פינוי אום אל-חיראן.

הפופולריים