"20 אלף אלף זה לא שוחד": ההסתבכות של כרישי הנדל"ן של תל אביב

ההסתבכות של כרישי הנדל"ן של ת"א בפרשת שוחד
לאחר שפורסמה בכאן חדשות עדותו של חיים רביבו, החשוד במתן שוחד בפרשה שבה נחשד ארנון גלעדי, לשעבר המשנה לראש עיריית תל אביב, נחשף שיזמי הנדלן צחי ועידו חג'ג' נחקרו ונחשדו גם הם בפרשה הזו – וגם בתמלילי החקירה שלהם מופיעה בקשה של גלעדי להעברת תרומה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חקירת האחים חג'ג' בחשד לשוחד
צילום: צילום: תאגיד השידור

האחים צחי ועידו חג'ג' מוכרים בעולם הנדל"ן כיזמים מצליחים של פרויקטים ברחבי הארץ, ובפרט במיקומים מרכזיים בתל אביב כמו צפון תל אביב, נמל תל אביב, הגוש הגדול, מרכז תל אביב. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (רביעי) כי שני היזמים חשודים במתן שוחד למשנה לראש עיריית תל אביב לשעבר ארנון גלעדי.

על פי החשד האחים חג׳ג׳ ביקשו מעובדיהם לתרום למסע הבחירות של גלעדי בזמן שיש להם פרויקטים רבים בתל אביב. התיק נמצא בפרקליטות שצריכה להכריע אם להגיש כתב אישום, ואם כן - באיזו אשמה.

לידי כאן חדשות הגיעו גם תמלילי חקירות האחים חג'ג'. "זה היה ממש מזמן, לפני איזה שש או שבע שנים", אמר צחי חג'ג' לחוקרים. "פנה אלי ארנון גלעדי ואמר שנעזור באיזו תרומה. אם אני זוכר נכון היה מותר לתרום 20 אלף שקל. אמרתי שאני לא רוצה להיות מזוהה פוליטית, אז העוזר של ארנון אמר שאפנה לעובדים או מקורבים שלי ואשאל אותם".

נהגו לשעבר של חג'ג' טען כי חג'ג' ביקש ממנו לאסוף את הכספים מהעובדים וכי העובדים קיבלו החזר במזומן בעבור תרומתם. חג'ג הכחיש את החזרת הכספים במזומן.

עוד אמר צחי חג'ג' בחקירה: "אני חוזר ואומר 20 אלף זה לא שוחד. מיליונים זה שוחד. לא הייתי צריך כלום מארנון. יש לי 30 עורכי דין ואני איש השנה בארץ ובחו"ל. זה מימון מפלגות מותר. אם זה היה לא בסדר הייתי יכול להשתיק את זה מול הנהג".

מוקדם יותר השבוע פורסם בכאן חדשות שהכדורגלן חיים רביבו חשוד בחשד דומה באותה פרשה. אלא שבעניינו הגישה הפרקליטות כתב אישום כפוף לשימוע ובעניינם של האחים חג'ג, כאמור, טרם הוחלט.

מקבוצת חג'ג' נמסר: "במסגרת תשאול חד פעמי לפני כשנה וחצי ניתנה עדות בנוגע לתרומת בחירות בהיקף נמוך מאוד, למערכת הבחירות לשלטון המקומי ב-2013. לקבוצה ובעליה לא היתה מעולם מעורבות או קשר לפרשה, והם מקפידים ויקפידו לפעול על פי דין".

הפופולריים