ביהמ"ש העליון זימן דיון בערעור של רומן זדורוב

ביהמ"ש העליון זימן דיון בערעור של רומן זדורוב
בדיון שקבע המשנה לנשיאת העליון חנן מלצר, לא יישמעו טיעונים, והצדדים יתבקשו להגיב לשאלות מסוימות שיוצגו להם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רומן זדורוב בביהמ"ש העליון בירושלים, 20.10.2014
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רצח תאיר ראדה: המשנה לנשיאת בית המשפט העליון חנן מלצר זימן היום (רביעי) דיון הבהרות ליום ראשון הקרוב, בנוגע לערעור שהגיש רומן זדורוב. בדיון לא ישמעו טיעונים, והצדדים יתבקשו להגיב לשאלות מסוימות שיוצגו להם.

ביוני האחרון הגיש זדורוב ראיה נוספת, וביקש להשתחרר ממאסר. בבקשה שהוגשה לבית המשפט העליון נכתב: "ראיה רפואית משפטית חדשה ה'נועלת' באופן הרמטי את ההוכחה בדבר חפותו".

עורך דינו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה, הגיש את הבקשה לעליון בטענה שיש לו ראיה שמחייבת שחרור. זאת כהמשך לשורת בקשות וטענות בעבר. העליון הורה לו להגיש מחדש את הבקשה בתוך שבועיים, אם הוא רוצה שתבחן, שכן זו הוגשה ככל הנראה שלא כמו שצריך.

לדברי עורך דינו של זדורוב הראיה נובעת מדברים שאמר מנהל המכון לרפואה משפטית בהרצאה שהעביר בימי הקורונה בזום לסטודנטים באוניברסיטה. במהלך ההרצאה הצטרפו תומכים של זדורוב שהתחזו לסטודנטים וניסו לשאול אותו לעמדתו באשר למשך הזמן שיכולה לדמם גופה. בצוות ההגנה של זדורוב מבקשים להשתמש בקטע זה מההרצאה כדי לנסות ולחזק טיעון של זדורוב ולפיו טביעות הנעל בזירה מעוררות סימני שאלה לגבי זהות הרוצח.

סוגיית טביעת הנעל עלתה כבר בעבר במשפט ונבחנה בראיות. בהכרעת הדין של העליון נקבע שגם בהתחשב בנתון הזה - אשמתו הוכחה מעל ספק סביר ואף הוזכרה האפשרות כי היא שייכת לאחד המחלצים.

הפופולריים