הרב החשוד במעשים מגונים בנשים: נתנאל שריקי

הרב החשוד במעשים מגונים בנשים: נתנאל שריקי
בית המשפט קבע כי קיים חשד סביר נגד הרב והתיר לפרסם את שמו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב נתנאל שריקי, חשוד בעבירות מין
צילום: צילום מסך

בית משפט השלום בבאר שבע האריך בשלושה ימים את מעצרו של הרב נתנאל שריקי מנתיבות החשוד בביצוע מעשה מגונה של מטפל נפשי במטופל. במהלך הדיון נציג המשטרה אמר שעלה חשד גם להטרדה מינית. הרב חשוד בביצוע מעשים מגונים בשתי נשים שביקשו את עצתו, ועומת איתן אתמול.

בית המשפט קבע כי קיים חשד סביר נגד הרב. "יצויין כי המעשים המיוחסים לחשוד כפי שעולה מהודעות המתלוננות נעשו בעת שהן פנו אליו על מנת להתייעץ עמו ולקבל ברכה. בשים לב לעבירות המיוחסות לו קיימת עילת מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש חקירה. גם אם ניתן היה לשקול שחרור לחלופת מעצר שייתן מענה הולם למסוכנות בשלב זה של החקירה לנוכח חשש לשיבוש אין לשחררו לחלופת מעצר". 

סניגורו של הרב עו"ד ציון אמיר ביקש לאסור את פרסום שמו ולקיים את הדיון בדלתיים סגורות, שכן עלול להיגרם לו, למשפחתו ומעמדו בקהילה נזק. נציג המשטרה ביקש להתיר לפרסם את שמו של הרב ואמר כי "בשלב זה מהתיק עולה, כי היו מקרים נוספים והפרסום יכול להביא מתלוננות נוספות שחששו להתלונן, על מנת להגיע לכמה שיותר קורבנות שחוו פגיעה מינית". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב- 3 ימים. 

בית המשפט דחה את הבקשה לאסור פרסום: "ההלכה בעניין ברורה ויש להעדיף את הפרסום שכן איסור הפרסום הוא חריג שבחריגים.  בפסיקה נקבע שדווקא בעבירות מין יש חשיבות ציבורית בפרסום. אני ערה לצער שעלול להיגרם לחשוד ולמשפחתו אולם מנגד יש עניין ציבורי בפרסום שיכול הן להביא מתלוננות נוספות והן בעניין פומביות הדיון".

הפופולריים