החשד לאונס באילת: המשטרה חוקרת את השיח ברשת סביב הפצת סרטונים מהאירוע

בשל הפצת הסרטונים: המשטרה חוקרת את השיח ברשת
המשטרה הודיעה כי תתגבר את האבטחה סביב בית הנערה בעקבות השיח האלים ברשת • עוה"ד של הנערה לכאן רשת ב: הווטסאפ והמייל שלי מוצפים בעשרות צילומי מסך של התכתבויות של אנשים שמבקשים לקבל את הסרטונים מהאירוע לידיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילת - בית מלון , הים האדום
צילום: עידן שם טוב

החשד לאונס קבוצתי באילת: בעקבות פניית כאן חדשות, המשטרה פתחה היום (שישי) בחקירה של השיח ברשת בעקבות הפצת סרטונים מהאירוע. עוד הודיעה המשטרה כי תתגבר את האבטחה סביב ביתה של הנערה בשל השיח האלים.

עוה"ד שני מורן, המייצגת את הנערה שעל פי החשד נאנסה, אמרה לכאן רשת ב על הניסיונות ברשת להפיץ סרטונים מהמקרה: "אנו דורשים שהמשטרה תעשה הכול כדי לשחזר אותם. הווטסאפ והמייל שלי מוצפים בעשרות צילומי מסך של התכתבויות של אנשים, שמבקשים לקבל את הסרטונים לידיהם מתוך מציצנות".

עוד אמרה עורכת הדין: "היא לא ראתה את הגברים מחוץ לחדר, היא לא הייתה במצב לעמוד על הרגליים. שואלים אותי לגבי המספר 30, אין לה ציפייה או דרישה מהמשטרה להגיע למספר עגול ומדויק של 30 אנשים".

אחד החשודים במעורבות בפרשה, הוא אסיר משוחרר ועומדים נגדו שני כתבי אישום בגין אלימות. מעצרו של החשוד, איסי רפאלוב בן 27 מחדרה, הוארך אתמול עד ליום ראשון. 

החשדות המיוחסים לרפאלוב הם: "בעילה תוך ניצול מצב של קטינה וקשירת קשר לביצוע פשע ואי מניעת פשע בכך שהחשוד עם אחרים בעלו אותה". הוא והחשוד השני שנעצר, שגם מעצרו הוארך בחמישה ימים, מכחישים את החשדות המיוחסים.

בידי המשטרה נמצאים סרטוני האבטחה של המלון בערב בו לכאורה בוצע האונס. בסרטונים נראים כמה צעירים כשהם נכנסים לאחר החדרים במלון. במשטרה נמשכת מלאכת הפיענוח של הסרטונים, אך לפי שעה אין ראיות למעורבות של חשודים נוספים בנוסף לשני החשודים שכבר נעצרו.

בהתייחס לניסיונות ברשת להפיץ סרטונים מהאירוע, אמרה עורכת הדין מורן: "אנו דורשים שהמשטרה תעשה הכול כדי לשחזר אותם. הווטסאפ והמייל שלי מוצפים בעשרות צילומי מסך של התכתבויות של אנשים, שמבקשים לקבל את הסרטונים לידיהם מתוך מציצנות. הדרישה שלנו היא שהמשטרה תעשה הכול כדי לשחזר את אותם סרטונים כדי לעצור הפצה שלהם".

הפגנות התקיימו אמש בעשרות מוקדים ברחבי הארץ בעקבות המקרה. בין היתר, מאות מפגינים התאספו בכיכר הבימה בתל אביב וכמה עשרות מפגינות צעדו ברחובות תל אביב עד לשעת לילה מאוחרת. מארגנות המחאה אמרו כי האונס לא התרחש בוואקום. "הוא עוד תוצאה מחרידה של תרבות האונס שרווחת בחברה שלנו, ושקיבלה תעודת כשרות מטעם ההנהגה".

בעלת המלון אמרה אמש לכאן חדשות: "אנחנו שיתפנו פעולה עם החקירה מהרגע הראשון שפנו אלינו. לקחו את כל המצלמות מהמלון. לא רואים במצלמות כלום. אנחנו לרגע לא מכחישים שהנערה נאנסה, טענו שזה לא קרה במלון כי אין סרטון שמתעד את המסדרונות הצרים ש-30 אנשים לא יכולים לעמוד שם".

איריס מנדה-בן יעקב, הממונה במשרד החינוך על מיניות ומניעת פגיעה בילדים ובני נוער הבוקר לכאן רשת ב על הפרשה: "בשלבים הראשונים אנו דואגים לשלומה של הנערה. זה מצב מורכב. אני לא יודעת להגיד שום דבר על התוקפים, זה בחקירת משטרה".

הפופולריים