החשד לאונס קבוצתי באילת | הפגנות נערכו בעשרות מוקדים ברחבי הארץ

האונס באילת | אלפי נשים הפגינו ברחבי הארץ
בעלת המלון לכאן חדשות: לא רואים כלום במצלמות • מעבר לשני החשודים שנעצרו, אין למשטרה לפי שעה ראיות למעורבות חשודים נוספים באירוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בתל אביב אחרי האונס באילת 20.08.20
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

החשד לאונס קבוצתי באילת: בעלת המלון אמרה אמש (חמישי) לכאן חדשות: "אנחנו שיתפנו פעולה עם החקירה מהרגע הראשון שפנו אלינו. לקחו את כל המצלמות מהמלון. לא רואים במצלמות כלום. אנחנו לרגע לא מכחישים שהנערה נאנסה, טענו שזה לא קרה במלון כי אין סרטון שמתעד את המסדרונות הצרים ש-30 אנשים לא יכולים לעמוד שם".

הפגנות התקיימו אמש בעשרות מוקדים ברחבי הארץ בעקבות המקרה. בין היתר, מאות מפגינים התאספו בכיכר הבימה בתל אביב וכמה עשרות מפגינות צעדו ברחובות תל אביב עד לשעת לילה מאוחרת. מארגנות המחאה אמרו כי האונס לא התרחש בוואקום. "הוא עוד תוצאה מחרידה של תרבות האונס שרווחת בחברה שלנו, ושקיבלה תעודת כשרות מטעם ההנהגה".


המשטרה עצרה הלילה חשוד שני בפרשה, תושב חדרה ומעצרו הוארך בחמישה ימים. עורך דינו, ליאור רונן, אמר כי הוא מכחיש כל קשר לפרשה וממתין לסיום חקירת המשטרה. אתמול נעצר צעיר בן 27, גם הוא מחדרה וגם הוא מכחיש שהשתתף באונס. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי מעבר לשני החשודים שנעצרו, למשטרה אין לפי שעה ראיות למעורבות חשודים נוספים.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס הערב לאירוע בעמוד הפייסבוק שלו וכתב כי פגיעה מינית, אונס, ניצול מיני, אלימות מינית, הם חלק מהכתמים שלא ניתן למחוק. בפנייה לבני ובנות הנוער  כתב ריבלין: "אנחנו יכולים למתוח את הגבולות שלנו כדי להגיע לשיאים חדשים, אבל אסור, אסור לנו, לעשות את זה על חשבון האחר. מול ניצול, מול אלימות, מול התעללות, מול אכזריות - תקבעו גבול. גבול עבורכם, גבול עבור הסובבים אתכם. אל תעמדו מנגד. אל תקחו חלק בשתיקה. אני יודע שלאיש מהעבריינים שיתבררו כמעורבים באונס שהתרחש באילת, לא תהיה יכולת למחוק את שאירע. הלוואי ויכולתי למחוק את הימים והלילות השחורים משחור שעוברים על בת גילכם מאז". 

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם סופר, אמר הערב כי מדובר באירוע רגיש המטופל במלוא הקשב והרגישות. "אנחנו משקיעים כל מה שצריך להבשקיע באירוע הזה- הכול מכל הכלים ומיטב האנשים שיש לנו", אמר ניצב סופר.

הפופולריים