חשד לאונס קבוצתי באילת: חשוד נוסף נעצר

חשד לאונס קבוצתי באילת: הוארך מעצר החשוד השני
מעצרו הוארך בחמישה ימים • סערה ברשתות לאחר הדיווח על תקיפה מינית של נערה בת 16. המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד • נתניהו: "פשע נגד האנושיות" • לפיד: "תתביישו חלאות" • לוי-אבקסיס: "תעודת עניות חינוכית וחברתית" • עודה: "שתיקת השרים מסכנת את החברה כולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הים האדום אילת - מלון 20.08.20
צילום: עידן שם טוב

המשטרה עצרה הלילה (חמישי) חשוד שני בפרשת אונס נערה בת 16 באילת, על פי הנטען, בידי עשרות גברים. מעצרו הוארך בחמישה ימים. לאחר שדווח אתמול על המקרה, החלה סערה ברשתות החברתיות וגם הפוליטיקאים לא נשארו אדישים. לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו, "זה מזעזע, אין מילה אחרת. זהו לא רק פשע נגד הנערה, זה פשע נגד האנושיות עצמה שראוי לכל גינוי ושיש למצות את הדין עם האחראים לו". הערב צפויות להתקיים הפגנות מחאה ברחבי הארץ. 

ממידע שהגיע למשטרה, הנערה וחברתה פגשו קבוצת צעירים ממלון אחר באילת והמקרה אירע לאחר בילוי, בזמן שהנערה הייתה שיכורה. במשטרה בודקים אם החברה יצאה מהחדר בזמן שכמה צעירים נשארו עם הנערה ואם היא ניסתה למנוע את קיום יחסי המין. לטענת העצור הראשון, החברה הייתה נוכחת בסיטואציה ולא ניסתה למנוע את קיום יחסי המין. על פי ההודעות ששלחו מהטלפון של אחד החשודים, שהכחיש כי כתב אותן, חלק מהצעירים צילמו את יחסי המין.

"המחשבה על נערה בת 16 נאנסת על ידי חבורת גברים אלימים היא בלתי נתפסת. תתביישו חלאות", כתב יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד. השרה לחיזוק וקידום קהילתי אורלי לוי-אבקסיס כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "אירוע מזעזע שהדיר שינה מעיניי, לאור הנזק הפיזי ובעיקר הנפשי שנגרם לה. לא יכולתי כאמא להימנע מהמחשבה מה עובר עליה ועל הוריה. אם כל כך הרבה גברים פשעו, בלי שיהיה ולו אחד שיעצור את הזוועה - זו תעודת עניות חינוכית וחברתית".

חברת הכנסת איילת שקד התייחסה גם כן לפרשה ואמרה כי מדובר ב"פשע מזעזע שמעיד על פשיטת רגל מוסרית של החברה בישראל, פילגש בגבעה". לדברי שקד, "הענישה צריכה להיות מחמירה ומהירה, והטיפול בנערה צריך להיות רגיש לאחר שנעוריה נשדדו ממנה על ידי חיות אדם. נדרש גם טיפול אמיתי ונוקב ברמה הערכית החברתית במערכת החינוך".

יושב ראש הרשימה המשותפת איימן עודה כתב: "הלב עם הנערה והדם רותח על מציאות בה איבוד צלם אנוש שפל לא פותח מהדורות ומוציא קול זעקה משרי הממשלה. השתיקה הזאת מסכנת כל אישה באשר היא ברחבי הארץ ואת החברה כולה".

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס במהלך ביקורו בבית החולים אסותא באשדוד לפרשה ואמר כי "לא מעניין אם מדובר באונס או ביחסים בהסכמה - מדובר כאן בהתמוטטות טוטאלית של כל הערכים שעליהם בנויה החברה שלנו".

אתמול נעצר חשוד ראשון בפרשה, צעיר בן 27. במשטרה הוקם צוות חקירה מיוחד וצפויים מעצרים נוספים. לפי גירסתו של החשוד, הנערה יזמה בעצמה את יחסי המין במלון עם כל הגברים. לדברי החשוד, הוא היה בחופשה באילת עם חבר, וכשהם הלכו לחדר של חברים הוא ראה כ-30 גברים שיוצאים מהחדר שבו שהתה הקטינה ונכנסים אליו. לטענתו, הוא לא היה מעורב באירוע, אלא נכנס לחדר כדי להתקלח. עוד טוען החשוד כי יום לאחר מכן מישהו אחר התכתב מהטלפון שלו עם הנערה ודיבר איתה על האירוע ועל תיעוד שלו.

הפופולריים