שר המשפטים: המחלקה לחקירות שוטרים תאוזרח

שר המשפטים: המחלקה לחקירות שוטרים תאוזרח
אבי ניסנקורן והיועמ"ש מנדלבליט הציגו את צעדי הייעול בעבודת מח"ש. בין השאר איסור על העסקת שוטרים באגף החקירות של מח"ש וטיפול מהיר בפשעי שנאה וגזענות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי ניסנקורן שר המשפטים ואביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים, אבי ניסנקורן והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מציגים הבוקר (שלישי) צעדים שגיבש משרד המשפטים לייעול עבודת המחלקה לחקירות שוטרים ולחיזוק אמון הציבור בה. ביחד עם ראש מח"ש, עו"ד קרן בר מנחם, הודיעו על הפיכת היחידה לכזו הנסמכת על חוקרים אזרחיים במקום חוקרים שבאו מהמשטרה. ניסנקורן ציין כי בתוך שלושה חודשים תאוזרח מח"ש לחלוטין ולא יועסקו באגף החקירות שלה שוטרים. 

שר המשפטים ציין כי עקרון נוסף ברפורמה הוא אפס סובלנות לגזענות ולפשעי שנאה. "בלב הרפורמה אנו קובעים כי מבין התלונות המוגשות למח"ש, עבירות לכאורה של פשעי שנאה, גזענות, הומופוביה ופגיעה באנשים עם מוגבלות - יטופלו בקדימות ובהליך מואץ. הוא הוסיף כי יש להעמיק את הייצוג של האוכלוסיה במח"ש. "נפעל להעלות את השיעור ההולם בדגש על שילוב יוצאי אתיופיה, בני הקהילה החרדית וערביי ישראל במח"ש.

צעדים נוספים במסגרת הרפורמה יהיו קיצור לוחות הזמנים לטיפול בכלל התלונות המגיעות למח"ש וייעול המענה לאזרח, בין השאר, בהקמת מוקד טלפוני לפניות ציבור והמשך תהליך ההנגשה המקוונת של היחידה.  

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט אמר במסיבת העיתונאים שבה הוצגה הרפורמה כי אין חשש מהפקת לקחים. "אנו לא רואים בכך איום אלא הזדמנות לשיפור המערכת. כל מי שסבור שיש לו מידע על נושא שצריך להיבדק (בנושא לפרקליטות) חשוב שיעשה זאת".

הפופולריים