המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עיריית קריית מוצקין בחשד לעבירות שוחד

המלצה להעמיד לדין את ראש העיר קריית מוצקין
מחקירת המשטרה עלה כי צורי עשה שימוש במאגר המידע על תושבי העיר כדי לקדמו במערכת הבחירות. בנוסף, עלה חשד שנעשה שימוש בכספי ציבור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים צורי, ראש עיריית קריית מוצקין
צילום: צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

המשטרה הודיעה היום (שני) כי תמליץ להעמיד לדין את ראש עיריית קריית מוצקין חיים צורי בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות, שחיתות ציבורית ועבירות לפי חוק הגנת הפרטיות.

בחקירה שהתנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 נחשף כי במשך מספר שנים נעשה שימוש במאגר המידע על תושבי קריית מוצקין במטרה לקדם את קמפיין הבחירות של ראש העירייה. על פי החשד נעשה שימוש בכספי ציבור כדי לשדרג את מאגר המידה העירוני לצרכיו הפוליטיים של צורי.

בחקירה נוספת שבוצעה עלה כי לקראת מערכת הבחירות המוניציפאלית של 2018, פנה צורי לפעיל בקמפיין הבחירות של מתמודד אחר לתפקיד. על פי החשד קיבל צורי מידע פוליטי ממטה הבחירות של מועמד זה, בתמורה למתן טובות הנאה שוות כסף. הקלטות בעניין זה פורסמו בחדשות הערב בחודש ספטמבר האחרון.

מהמשטרה נמסר כי עם סיום החקירות נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה נגד צורי ואחרים בחשד למעורבות בעבירות לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט, עבירות מתחום חוק הגנת הפרטיות ועבירות נוספות.

הפופולריים