תיעוד: חשודים בניסיון חיסול של מנהל בית ספר בדרום חוגגים עם נשק של צה"ל

חשודים בניסיון רצח של מנהל בי"ס חוגגים עם נשק
לפני כחודש וחצי בוצע ניסיון חיסול של מנהל בית ספר בכפר אבו קוידר, אך בידי המשטרה אין עצורים. בסרטון שצולם לאחר האירוע והגיע לידי כאן חדשות נראים הצעירים שנחשדו במעשה חוגגים כשברשותם מאג של צה"ל • המנהל לכאן חדשות: "היורה מסתובב חופשי, כולנו יודעים מיהו. חושש לחיי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלימות בחברה הבדואית
צילום:

לפני כחודש וחצי בוצע ניסיון חיסול של מנהל בית ספר בכפר הבדואי אבו קוידר, אך למרות הזמן הרב שחלף מאז האירוע אין כעת בידי המשטרה עצורים שנגדם צפוי להיות מוגש כתב אישום. לצד זאת, בסרטון שצולם לאחר ניסיון הרצח של המנהל, והגיע אתמול (חמישי) לידי כאן חדשות, נראים בני המשפחה שנחשדו בניסיון הרצח חוגגים – וברשותם כלי נשק שונים ותחמושת, כולל מאג צה"לי טעון. 

המנהל, חאתם אבו קוידר, שרכבו נחסם במארב מתוכנן ומכוניתו רוססה בקליעים, אמר לכאן חדשות: "מי שירה בי מסתובב חופשי, כולנו יודעים מיהו. אני חושש לחיי וחיי ילדי, לא ישן בלילות". הסיבה לניסיון הרצח, לפי החשד, היא רצון להשתלט על תפקיד מנהל בית הספר בכפר. המנהלת הקודמת של בית הספר הוברחה מהכפר על ידי איומים ברצח, לפי החשד, על ילדיה. "התמודדתי עם הרבה איומים, ועם השחתה של הרכב שלי", סיפרה. "בסוף תיארו לי איפה הילדים שלי מסתובבים ואמרו שיהרגו אותם. זה שבר אותי".

אירועים אלה מצטרפים למקרי אלימות קשים מהימים האחרונים בפזורה הבדואית בדרום, שבהם גם נפגעו ילדים. במארב מתוכנן אחר לפני כארבעה ימים, הפעם לאור יום ובבאר שבע, אדם הוכה לעיניי בנו בן ה־12, זאת משום שקנה מגרש מהמדינה בתל שבע – ששכניו מעוניינים בו. לפי החשד, שכן של הקורבן וארבעה בניו חסמו את דרכו עם משאית בעת שיצא מחניה בעיר, והכו אותו בעזרת מוטות ברזל. הוא סובל משברים.

אותו סכסוך גם הוביל לירי בילד בן 10. היורים, לפי החשד, תכננו לירות בבנו של קונה המגרש בתל שבע, ובטעות ירו בילד אחר שרגלו וידיו רוסקו מהירי. עד כה לא נעצרו חשודים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא, ובעקבות סכסוך זה שהוביל לאירועי אלימות שונים, נפתחו חקירות המתנהלות בימים אלו. במסגרת החקירות בוצעו, ועוד יבוצעו, כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת. עד כה עצרה המשטרה חשודים ועיכבה מעורבים נוספים, זאת למרות שיתוף פעולה מוגבל מצד חלק מקורבנות העבירה. נמשיך לפעול נגד אירועי אלימות מכל סוג שהן ולמצות את הדין עם עבריינים אלימים באשר הם".

הפופולריים