אחד הצעירים שהותקפו בנמל יפו: "הם ידעו שאנחנו הומואים, רצו להרוג אותי"

אחד הצעירים שהותקפו בנמל יפו: רצו להרוג אותי
בן ה-20 סיפר לכאן חדשות: "לקחתי גז מדמיע ורדפתי אחריו, ואז קפצו עליי 20 בדואים והתחילו לתת לי מכות". לפי החשד התקיפה אירעה בשבת האחרונה על רקע הומופובי. בן 16 מלוד שנעצר בחשד לתקיפה: "אני לא שונא הומואים. ניסיתי להגן על עצמי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התקיפה בנמל יפו, אוגוסט 2020
צילום:

שני צעירים בנמל יפו הותקפו בסוף השבוע, לפי החשד, על רקע הומופובי. אחד הצעירים, בן 20, שנפצע באירוע סיפר היום (שלישי) לכאן חדשות על השתלשלות האירועים, ואמר כי חש פחד ולכן איפשר שיכו אותו. "חשבתי שאני הולך למות. הם ידעו שאנחנו הומואים - הוא אמר לי 'חזרתי אליך יא הומו'", שחזר.

עוד סיפר הצעיר כי "חשבתי שאני הולך למות. ירדתי מהספינה ואז הם התחילו לירוק עלינו, בלי שדיברנו איתם, בגלל שלבשתי קצר וראו שאני הומו. בעל הספינה לא רצה להכניס אותם לספינה. אחד התוקפים נתן לי מכה ונפלתי על הרצפה. לקחתי את הגז המדמיע שלי רדפתי אחריו לרסס אותו ואז קפצו עליי 20 בדואים. קפצו עלי פתאום, אין שום סיבה. התחילו לתת מכות. השתמשתי בכל הגז. נעצר לי החמצן בגלל זה והפסקתי לראות".

הנער החשוד בתקיפת הצעירים בנמל יפו טען: "אני לא שונא הומואים. באתי לרקוד. רקדתי איתם על הספינה. שתיתי ושמחתי איתם. אם הייתי שונא אותם זה לא היה קורה. דרכתי בטעות על מישהו, לאחר מכן הם התחילו לתקוף אותי. ריססו אותי בגז מדמיע וירקו עליי. ניסיתי בסך הכל להגן על עצמי".

הבוקר נעצר נער בן 16 מלוד בחשד שתקף את שני הנערים, ומעצרו הוארך עד ליום חמישי. אחרי שהייתה מחלוקת אם האירוע התרחש על רקע שנאת להט"ב, המשטרה ייחסה לו חשד לעבירות של תקיפה חמורה ועבירות ממניעים גזעניים, הכוללת בחוק גם סיבה של נטייה מינית. 

הצעיר גם ציין שאתמול קיבל איומים על חייו: "העלתי שידור באינסטגרם ואחד מירושלים אמר לי שהוא רוצה להרוג אותי. לא יודע למה אנשים רוצים להרוג אותי, אין סיבה. הגשתי תלונה במשטרה. לא רוצה לשתוק להם - רוצה שהם ישלמו על מה שהם עשו. לא הלכתי לבית חולים אחרי שזה קרה, לא היה לי כסף. רצו לקחת אותי אבל לא אפשרתי".

בתיעוד מסרטוני האבטחה נראה כי ישנם יריקות ודחיפות שקדמו לאירוע, שנעצרו בזכות התערבות מהירה של בעלי הספינה.


האגודה למען הלהט״ב מסרה בתגובה: "התקיפה הזו צריכה להדליק נורה אדומה לכולנו, אם לא ייעשו צעדים קונקרטיים לשיפור מעמד הלהט"ב בחברה הערבית זה עשוי להיגמר הרבה יותר גרוע. אנחנו קוראים למשטרה להמשיך בחקירת האירוע באופן יסודי ולהביא למיצוי הדין המלא עם התוקפים הנפשעים״.

ח"כ עופר כסיף מסר מהרשימה המשותפת הגיב כי "‏התקיפה ההומופובית בנמל יפו היא אירוע מחריד שאסור לעבור עליו בשתיקה ואני מצפה שהתוקפים יטופלו כמבצעי פשע שנאה לכל דבר.  רק השבוע ציינו 11 שנים לפיגוע בברנוער וחמש שנים לרצח שירה בנקי, וההסתה נגד להט"בים לא רק נמשכת אלא גוברת. שנאה הומופובית היא מכוערת ומסוכנת כמו כל גזענות אחרת". 

הפופולריים