בגלל השביתה: העו"סים דחו את הבקשה ללוות את חקירת תקיפת בת ה-12 בכינרת

העו"סים לא ילוו את חקירת תקיפת בת ה-12 בכינרת
נדחתה בקשת משרד הרווחה לוועדת החריגים ועקב כך המשטרה לא תוכל לקדם את החקירה. זאת בגלל שלא תתבצע חקירת ילדים הנעשית על ידי עובדת סוציאלית שמתמחה בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת העובדים הסוציאליים
צילום: צילום: איגוד העובדים הסוציאליים

ועדת החריגים של העובדות הסוציאליות דחו היום (ראשון) את בקשת משרד הרווחה ללוות את אירוע התקיפה של בת ה-12 על ידי אדם זר בכינרת בסוף השבוע. עקב כך, המשטרה לא יכולה לקדם את החקירה ללא חקירת ילדים הנעשית על ידי עובדת סוציאלית שמתמחה בנושא.

יו"ר איגוד העובדות הסוציאליות ענבל חרמוני מסר בתגובה: "החירום הזה הוא השגרה שלנו. גם כשאין שביתה אנחנו לא מצליחים לטפל כראוי במקרים הללו בגלל המצב. כדי לסיים את השביתה יש דבר אחד שבאוצר צריך לעשות: לחתום איתנו על הסכם. האוצר אשם בכך שאין שרותים חברתיים ויש שביתה". 

ההחלטה התקבלה כחלק משביתת העובדות והעובדים הסוציאליים שנכנסה הבוקר ליומה השישי. באיגוד המקצועי שלהם אומרים כי הם נערכים לשביתה של חודשים ארוכים ומשרד האוצר ממשיך להתעלם מדרישותיהם. העובדים בשירותים החברתיים מוחים על האלימות המופנית כלפיהם, על תנאי עבודתם ועל שכרם.

גבר נחשד שפגע מינית ביום שישי האחרון בילדה בת 12, שישנה באוהל בכינרת. מחקירה ראשונית עולה כי הגבר נכנס לאוהל של הילדה, שישנה עם אחותה הגדולה ובנפרד מהוריה, והחל לגעת בה. המשטרה פתחה בחקירה ונאספים ממצאים ועדויות במקום.

מוקדם יותר היום אמר ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, כי אין מה לדבר כעת על תוספת שכר במגזר הציבורי. הוא התייחס למחאת העובדות הסוציאליות וטען: "לדבר כעת על תוספות שכר זה לא משהו רלוונטי בעיני, זה לא דבר שנכון לעשות".

איגוד העובדות הסוציאליות הגיב למרידור ומסר: "הגיע הזמן ששאול מרידור יבין שתפקידו הוא לא למצוא חיסון בריאותי לקורונה, אלא חיסון חברתי. כרגע הנגיף התוקפני ביותר על שירותי הרווחה זה אגף תקציבים. אנחנו קוראות לראש הממשלה ולשר האוצר לדרוש מראש אגף תקציבים לחזור בו מאמירותיו המנותקות והפוגעניות כלפי העובדות הסוציאליות". 

הפופולריים