היועמ"ש לנתניהו: לא תוכל לעסוק במינויים במשטרה ובמערכת אכיפת החוק

היועמ"ש: רה"מ לא יעסוק במינויים במערכת האכיפה
מנדלבליט הגיש את טיוטת הסדר ניגוד עניינים בעקבות עתירה של התנועה לאיכות השלטון • על באי כוחו של ראש הממשלה למסור הערות והסתייגויות בתוך 10 ימים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסר היום (שישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו את טיוטת הסדר ניגוד העניינים בעקבות עתירה של התנועה למען איכות השלטון. כפי שהצהיר בבג"ץ, ראש הממשלה מנוע מלעסוק בהיבטים הנוגעים למינויים במשטרה ובתפקידי מערכת אכיפת החוק.

בין היתר מנוע נתניהו לעסוק בנושא התקציב של היועץ המשפטי לממשלה, הפרקליטות, אגף החקירות והמודיעין. כמו כן הוא מנוע לעסוק בגורמים במשרד המשפטים בהקשר של מניעת שחיתות וטוהר מידות, בעניינים הנוגעים לוועדה לבחירת שופטים, בהחלטות הנוגעות לעדים ונאשמים במשפט, בחקיקה הנוגעת לעבירות טוהר מידות או למשפט, ובהחלטות בתחום. 

מהמסמך עלה כי במהלך חודש מאי הועבר לנתניהו, כמו לכל שרי הממשלה, שאלון לאיתור חשש לניגוד עניינים, ובאמצע חודש יוני התקיימה פגישה בין באי כוחו של נתניהו למשנה ליועץ המשפטי לממשלה. עד היום נתניהו לא השיב על השאלון. הטיוטה הועברה בדוא"ל לבאי כוחו של נתניהו כבר אתמול והם התבקשו למסור הערות או הסתייגויות בתוך 10 ימים. 

הפופולריים