נציב התלונות על השופטים: פגם בהתנהלות נשיא המחוזי מול ראש לשכת עוה"ד לשעבר נוה

"פגם בהתנהלות השופט אורנשטיין מול אפי נוה"
הנציב: אין חשד לפלילים בהתנהלות איתן אורנשטיין. לא היה מקום לשיח שמבטא קרבה אישית בזמן שהיה צורך בריחוק • נשיא המחוזי איתן אורנשטיין, כפי שנחשף בכאן חדשות, פורש מתפקידו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופט איתן אורנשטיין, אפי נוה
צילום: צילום: אריק סולטן, פלאש 90

נציב הביקורת על השופטים העביר היום (חמישי) ביקורת על התנהלותו של נשיא המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, בנושא תכתובות שלו עם ראש לשכת עוה"ד לשעבר אפי נוה, אך קובע שאין בהן כל חשד לפלילים. הנשיא אורנשטיין, שכפי שנחשף בכאן חדשות בחודש שבעבר הודיע על פרישה מוקדמת מתפקידו, הסביר כי כל התכתובות בין השניים היו סביב ענייינים מקצועיים ואין ביניהם קשר חברי. כך טען גם נוה, והנציב אינו קובע אחרת. עם זאת, הנציב, השופט בדימוס אורי שהם, קובע שיש פגם בנושאים מסוימים ובין היתר הוא אינו מקבל את גרסת אורנשטיין בנוגע לאחת התכתובות. 

בתכתובת נוה כתב לאורנשטיין, כשהאחרון היה בפגישות ועדת האיתור לתפקיד הנשיאות שבה שותפה גם הלשכה, כי "תצטרך לקיים את ההתחייבות היחידה שסיכמנו, לטובת ציבור הנזיקיסטים. אורנשטיין הסביר כי התכוון לקדם כנשיא כמה ענפי משפט, אך הנציב הגיע למסקנה שונה, וקבע שמדובר בשיח שנוגע ישירות לציבור הנזיקיסטים, שזה בסדר, אילולא משרדו של נווה התמחה בתחום הנזיקין, ולכן יש לו עניין רב בקידום תחום זה על חשבון אחרים.

כמו כן קובע הנציב כי קיים פגם בתכתובת נוספת - באמירה שלא היה מקום לשיח שמבטא קרבה אישית בזמן שהיה צורך בריחוק, זאת מאחר ואורנשטיין היה בפני ועדת איתור, שבה היתה נציגות גם ללשכת עורכי הדין שבראשה עמד נוה. כך, קובע הנציב, גם לא היה מקום שאורנשטיין ידון בשני תיקים שבהם ייצג משרדו של נוה את אחד הצדדים, למרות שהיה מדובר בהחלטות טכניות, כשברקע אותה ועדת איתור.

הפופולריים