צו מעצר הוצא לשפי פז לאחר שסירבה להגיע לפתיחת משפטה

צו מעצר נגד שפי פז שסירבה להגיע לפתיחת משפטה
הפעילה כתבה לשופט: "בית המשפט איבד את זכותו לשפוט אותי" • השופט עלא מסארווה כתב: "כפירה בסמכותו של בית המשפט איננה יכולה להיתקל ביחס סלחני" • פז ושניים נוספים מואשמים בריסוס כתובות נאצה על משרדי האיחוד האירופה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שפי פז
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שופט בית משפט השלום עלא מסארווה הוציא הבוקר (שלישי) צו מעצר לשפי פז, אחרי שלא התייצבה להקראת כתב האישום נגדה. פז הודיעה הבוקר כי היא מסרבת להגיע לדיון בכתב האישום על כתובות המחאה שרוססו על משרדי האיחוד האירופי. במכתב שהעבירה לשופט דרך עורך דינה כתבה: "בית המשפט איבד את זכותו לשפוט אותי".

פז הוסיפה במכתבה: "תמהני. על פי איזה חוק המדינה מעמידה אותי למשפט היום - החוק הנהוג במדינת ישראל או החוק הנהוג במובלעת האפריקאית של דרום תל אביב? אני לא אגיע לדיון ההקראה מרצוני החופשי. אין לכם סמכות לאכוף עלי את החוק או להעמיד אותי לדין". 

השופט מסארווה כתב בהחלטתו: ״ההודעה שביקשה פז למסור לבית המשפט מגלמת בתוכה חומרה רבה של התנגדות ושל הבעת כוונות חד משמעיות להימנע מהתייצבות. זאת משום שלטענתה איננה מכירה בסמכותו של בית המשפט לדון בעניינה, בשל טענות שונות לעניין התנהלותה של המדינה ביחס לטיפול בבעיית 'המסתננים'. במדינת חוק על הנאשם להתייצב ולקבל על עצמו את מרותו של בית המשפט אשר ישמע את טענותיו כאמור בנפש חפצה ובפתיחות מחשבתית. כפירה בסמכותו של בית המשפט והודעה על היעדר כוונה להתייצב איננה יכולה להיתקל ביחס סלחני מצד בית המשפט״.

בבית משפט השלום בתל אביב נפתח היום משפטם של פעילי הימין שפי פז, מירב חג'אג' ודורון אברהמי. הם נאשמים בריסוס כתובות נאצה בשגרירות האיחוד האירופי ברמת גן. מחוץ לבית המשפט מחו כמה מפגינים, והניפו שלטים: "במפגן המחאה, הניפו המשפחות השכולות שלטים עליהם נכתב: "מירב חג'אג' לא תהיה קורבן", "משלמים למחבלים-רודפים הורים שכולים". 

הפופולריים