משפט נתניהו: כך ינסה רה"מ לדחות את מועד ההתחלה

משפט נתניהו: כך ינסה רה"מ לדחות את המועד
גורמים במערכת אכיפת החוק מעריכים כי נתניהו ינסה בחודשים הקרובים למנוע את תחילת המשפט - וציינו שלוש דרכים שבהן זה עשוי לקרות. גורמים המקורבים למעון רה"מ: "נתניהו היה מפרק את הממשלה אלמלא השתוללות הקורונה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפט נתניהו, ביבי באולם בית המשפט המחוזי ירושלים 24.5.20
צילום: ללא

גורמים במערכת אכיפת החוק מעריכים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ינסה בחודשים הקרובים למנוע את תחילת המשפט נגדו. פרשננו מרדכי גלית פרסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כמה דרכים שבהן ייתכן שישתמשו סנגוריו של נתניהו כדי לדחות את המשפט.


דרך אחת היא הגשת בקשות דחייה לשופטים בטענות שונות – בהן חוסר אמצעים לשכירת צוות הגנה בהיקף מתאים לתיקים כאלה. דרך שנייה היא פיטורי עורך הדין מיכה פטמן, הנחשב לבכיר ולמנוסה יותר בצוות ההגנה הנוכחי. נכון לעכשיו לעורך הדין פטמן אין ייפוי כוח מטעם ראש הממשלה לישיבה הקרובה של בית המשפט בעוד שלושה שבועות – ישיבה שבה יעלו הצדדים טענות ובקשות שונות וייקבע לוח הזמנים לשמיעת עדי התביעה הראשונים.

משפט נתניהו: הדיון הבא נקבע ל-19 ביולי

הדרך השלישית תהיה ניסיון לייצר מצב שבו נתניהו לא יהיה מיוצג כלל במשפט בעת חקירת עדי התביעה. לחלופין יהיה לו ייצוג סמלי, פרקליט אחד, שיודיע כי אינו ערוך לחקירת העדים, ורק פרקליטי הנאשמים האחרים יחקרו את העדים.


גורמים המקורבים למעון ראש הממשלה אמרו: "מבחינת נתניהו הוא היה רוצה לפרק את הממשלה עוד לפני תחילת שמיעת ראיות התביעה במשפטו. הוא היה עושה זאת אלמלא השתוללות הקורונה. מבחינתו יש לו סיכוי לקבל 63 מנדטים ולהעביר בכנסת חוק שיגרום לדחיית משפטו עד לסיום כהונתו. במקביל, הוא ינסה להעביר את פסקת ההתגברות – את חוק עוקף בג"ץ".

בסוף חודש מאי נפתח בבית המשפט המחוזי בירושלים משפטו של ראש הממשלה נתניהו, המואשם בשוחד מרמה והפרת אמונים. במהלך הדיון חשף פרקליטו של נתניהו כי אחד מעדי המדינה מסר עדות בתחילת חודש אפריל. נציגי הנאשמים ביקשו לדחות את השלבים הבאים בדיון עקב ריבוי חומרי החקירה. מנגד, התובעת ליאת בן ארי ביקשה מהשופטים לקבוע מועדים לדיון הוכחות בהקדם. הדיון הבא נקבע ל-19 ביולי במעמד נציגיהם של הנאשמים בלבד.

הפופולריים