רצח קלרה רבין: כתב אישום הוגש נגד הגבר שפרץ לדירתה

רצח קלרה רבין: כתב אישום הוגש נגד אולג דוליה
אולג דוליה בן ה-54 מואשם ברצח רבים לפני 14 שנה בדירתה באשדוד. כתב אישום נגד איגור קוסיאק, בן 51, בגין ביצוע עבירות של שידול לשוד וגרימת מוות ברשלנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלרה רבין מאשדוד שנרצחה ב-2006
צילום:

14 שנה אחרי המקרה, והודות לפענוחו, פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אולג דוליה, בן 54, בגין רצח קלרה רבין בדירתה באשדוד בשנת 2006, ובגין ניסיון שוד בנסיבות מחמירות. כמו כן, הוגש כתב אישום נגד איגור קוסיאק, בן 51, בגין ביצוע עבירות של שידול לשוד וגרימת מוות ברשלנות.

המשטרה עצרה במאי האחרון את דוליה. בדיקות חוזרות שבוצעו השנה למוצגים שנאספו מזירת הרצח הובילו את המשטרה לקרוב משפחתו של הנאשם ברצח - ומשם גם אליו. כחודש לאחר מכן נעצר גם קוסיאק בחשדד למעורבות ברצח קלרה רבין.

על פי כתב האישום, קוסיאק ניצל את קשריו המשפחתיים עם קלרה רבין לקבלת מידע אישי על כך שכסף מוחזק בביתה ושבעלה נמצא בחו"ל, ושידל את חברו, אולג דוליה, לשדוד את רבין. בחודש אוגוסט 2006 הגיע דוליה במהלך הלילה, לבדו או יחד עם אחר שזהותו אינה ידועה בוודאות, אל הבניין בו התגוררה רבין, כשהוא מצויד בחבל ובסכין מתקפלת.

הנאשם פרץ ונכנס אל הדירה דרך חלון הסלון שלא היה נעול. בשעה שהנאשם חיפש כסף בחדרים, התעוררה רבין משנתה ונעמדה מולו, אז שלף דוליה מכיסו סכין, פתח את הלהב ודקר את רבין בבטנה ולאחר מכן שש דקירות נוספות בפלג גופה העליון.

בנה של הנרצחת אמר היום לכאן חדשות: "היה לי מאוד קשה כל השנים, לחשוב שכל אחד מסביבי יכול להיות הרוצח. אולי זה מישהו שאני שותה איתו קפה או צוחק איתו, והוא רצח את אמא שלי". קלרה רבין השאירה שני בעל ושני בנים.

הפופולריים