הורי ההרוגים בנחל צפית ליועמ"ש: בטל את הליך הגישור

אסון נחל צפית: ההורים ליועמ"ש – בטל את הגישור
ההורים ביקשו ממנדלבליט לא לקבל את הסעיף המקל המסתמן בהליך • לטענתם: "אין לתאר שהאסון יסתיים בסעיף הקל ביותר בחוק העונשין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אירוע לזכר ההרוגים בשיטפון בנחל צפית
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הורי 10 הרוגי אסון נחל צפית פנו היום (שישי) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, המתפקד כפרקליט המדינה, ולפרקליט מחוז הדרום בבקשה להפסקת הליך הגישור בתיק. כמו כן הם ביקשו ממנו לא לקבל את הסעיף המקל שהוצע לשני הנאשמים בפרשה יובל כהאן ואביב ברדיצ'ייב. לדבריהם, "אין לתאר שהאסון שבו קיפחו את חייהם תשע נערות ונער יסתיים בסעיף הקל ביותר בחוק העונשין". 

ההורים כתבו כי התנגדו בתוקף לגישור אולם דעתם לא נשמעה. לטענתם, נאמר להם בפרקליטות שיוכלו להשמיע את דעתם לפני החלטה בלתי הפיכה אולם נשיאת המחוזי התנתה את שמיעתם בהסכמת צד הנאשמים."אמון הציבור מחייב הליך פומבי וחיטוי באורה של השמש", הוסיפו.

ביום חמישי הציעה נשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע לשנות את סעיף כתב האישום מהמתה בקלות דעת לגרימת מוות ברשלנות. ההבדל הוא עונש של שלוש שנים מאסר לכל עבירה במקום 12, ומחיקת יסוד הבנת הסכנה בשליחת הטיול. היועמ"ש צריך להחליט האם לקבל את הצעת הגישור, המשמעות – שינוי כל כתב האישום שהוכן במשך יותר משנה ומתבסס על הבנתם של הנאשמים את הסכנה. 

הפופולריים