נעצר בעל המכשיר בו בוצע ניסיון הסחיטה באיומים של משפחת הכדורגלן

חשוד נוסף נחקר בחשד לסחיטת משפחת הכדורגלן
הנערות העידו היום שוב במשטרה, בנפרד, אחרי שהתגלו סתירות בעדותן הראשונית. העדות ארכה תשע שעות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משחק כדורגל מכבי תל אביב נגד בית"ר ירושלים, 08.06.20
צילום: צילום: פלאש 90

פרשת הכדורגלנים והקטינות: אחרי הארכת מעצרו של תומר משעלי, החשוד בניסיון סחיטה באיומים של אחת ממשפחות הכדורגלנים, נחקר היום (רביעי) ונעצר חשוד נוסף, קרוב משפחתו, בחשד שהיה מעורב בניסיון הסחיטה. על פי החשד, המכשיר שממנו התבצעו השיחות שייך למקורב, שכן בהקלטה לא נשמע לכאורה קולו של משעלי. מחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו של האיש בבית משפט השלום בראשון לציון. 

עורך הדין אסף טל, המייצג את החשוד הנוסף, מסר: ״משטרת ישראל מפעילה מכבש לחצים באמצעות מעצר של קרובי משפחה בתקווה שהדבר יוביל לפיצוח. מרשי מכחיש כל קשר או מעורבות לפרשייה".

היום העידו שתי הנערות במשטרה, בפעם השנייה, במשך תשע שעות. לשתיים נערך תרגיל חקירה המדמה עימות. הבנות הוכנסו לחדרים נפרדים ומדי כמה שאלות לאחת, ניגשו לעמת את השנייה עם עדות חברתה. בעדותיהן של השתיים יש סתירות, בעיקר בסוגיית הגיל והאלכוהול. בין השאר, טענה אחת הקטינות כי היו משחקי שתיית אלכוהול וכי הדבר נוצל נגדן - ואולם חברתה העידה אחרת. 

בדיון הארכת מעצרו של משעלי, אמר הבוקר נציג המשטרה כי "החשוד מסר גרסה שעומדת בניגוד גמור לראיות". לדברי סנגורו, הוא "מסר גרסה שידו לא במעל והוא לא מכיר את אותם אנשים ושמות שהוטחו בו, הוא חושב שיש טעות. אם חקרו אותו למה לא הטיחו בו את הראיה והיא שיחת הטלפון? כי במשטרה מנסים לקנות ימי מעצר. אני מבקש לשחררו". למשעלי עבר פלילי עשיר, והוא ריצה בעבר שש שנות מאסר מצטברות בכלא, בין היתר על עבירות מרמה ושוד.

אחרי שהתגלו סתירות בעדותן הראשונית, הנערות שעומדות במרכז הפרשה העידו היום שוב במשטרה. כל אחת מהן נתנה את עדותה בנפרד במענה לשאלות זהות, ולא נערך עימות ביניהן. גם הכדורגלנים צפויים להגיע למשטרה לחקירה באזהרה.

הפופולריים