ביהמ"ש העליון בהחלטה חריגה: משפט חוזר לאדם שהורשע

העליון בהחלטה חריגה: משפט חוזר לאדם שהורשע
השופט מלצר קובע כי בשל שימוש לא ראוי במדובבים בתיק וכן בשל הפערים בהכרעות בין בתי משפט מחוזיים יש לכאורה עילה של עיוות דין • ליאור מירז, שהיה עובד של רשות המיסים, הורשע בקבלת שוחד ובשיבוש הליכים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית משפט עליון
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בצעד חריג הורה בית המשפט העליון על משפט חוזר לאדם שהורשע. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בית המשפט הורה לקיים משפט חוזר לליאור מירז, שהיה עובד של רשות המיסים והורשע בקבלת שוחד ובשיבוש הליכי חקירה. המשנה לנשיאה, השופט חנן מלצר, קבע כי המשפט החוזר נדרש בשל שימוש לא ראוי במדובבים וכן בשל הפערים בין פסק הדין של בית המשפט המחוזי שהרשיע את מירז לבין פסק דין של בית משפט מחוזי אחר שזיכה נאשמים בפרשה.

עד כה הורו במדינת ישראל מאז הקמתה כ־30 משפטים חוזרים. השופטת שישבה במחוזי ירושלים היא השופטת רבקה פרידמן פלדמן – שיושבת גם בתיקו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בית המשפט מותח גם ביקורת, כאמור, על הדרך שבה נגבתה הודאת הנאשם, חוקר מע"מ. עורך דינו ציון אמר מסר כי היום נעשה צדק עם הנאשם שנאלץ לסבול עינויי נפש וגוף במשך שנים, והושלך לבית האסורים "על לא עוול בכפו". עוד אמר כי העליון קבע שלא ייתן יד לרמיסת זכויות של נחקרים וכי אין לקבל אמצעים בלתי חוקיים לקבלת הודאות שווא.

הפופולריים