אחד החשודים במתן שוחד לביטן: מוטי שעבני

אחד החשודים במתן שוחד לביטן: מוטי שעבני
חשוד שביקש מהח"כ לקדם שינוי תב"ע לפרויקט מגורים בתמורה לשתי דירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן, חקירה, להב 433, לוד
צילום: צילום: רועי אלימה, פלאש 90

בית משפט השלום בראשון לציון התיר לפרסם היום (ראשון) את שמו של החשוד במתן שוחד לחבר הכנסת דוד ביטן - היזם מוטי שעבני. שעבני חשוד שפנה לביטן במטרה שיקדם שינוי תב"ע לצורך הקמת פרויקט בניה למגורים בראשון לציון, ובתמורה ייתן לביטן שתי יחידות דיור בפרויקט. נגד שעבני החליטה הפרקליטות על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע.

מעורכי הדין דרור מתתיה, שרון כהנא ואפרים דמרי, המייצגים את ח"כ ביטן, נמסר: "ח״כ ביטן פעל מאז ומתמיד על פי דין ומעולם לא קיבל כספים או טובות הנאה בעד פעולות הקשורות בתפקידו כעובד ציבור. כל ההחלטות שקיבל, במסגרת תפקידיו הציבוריים, היו החלטות ענייניות, על בסיס שיקול דעת מקצועי, כשלנגד עיניו טובת הציבור והיא בלבד. לאחר שתיחשפנה הראיות והטענות שבאמתחתנו, יתפזר הערפל ותתגלה תמונה שונה בתכלית מזו המשתקפת כאן".

בסוף חודש ינואר הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על החלטתו להעמיד לדין את חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד לדין כפוף לשימוע – בגין קבלת שוחד בהיקף מאות אלפי שקלים ובגין הפרת אמונים והלבנת הון. השימוע לביטן צפוי להתקיים באמצע חודש יולי במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה, יחד עם הצוות המטפל בתיק מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

ביטן נחקר בחשד כי הן בתפקידו כסגן עיריית ראשון לציון והן בתקופה שהיה חבר כנסת קידם עניינים של יזמים ואנשי עסקים בתמורה לכסף מזומן וטובות הנאה בסך של יותר מ־900 אלף שקלים, במסגרת תיק סבוך שכלל כתריסר פרשיות שונות. כתב החשדות מפרט תשע פרשות שבהן ביטן חשוד.

הפופולריים