מחדלים קשים בחקירת הונאה בי-ם: אישה התלוננה על עוקץ 800 אלף שקלים - תיק החקירה אבד

התלוננה על עוקץ 800 אלף שקל - תיק החקירה אבד
בדוח חמור כותב נציב הביקורת השופט בדימוס דוד רוזן על המקרה: "התנהלות המשטרה והפרקליטות מעלה תמונה קשה וחמורה". לדרישתו, התיק יועבר לבחינה וטיפול של בכירי המשטרה והפרקליטות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מחדלים חמורים נפלו בהתנהלות המשטרה והפרקליטות בחקירת הונאה של מאות אלפי שקלים בירושלים - שבסופם אבד תיק החקירה. כך עולה מדוח של נציב הביקורת, השופט בדימוס דוד רוזן, שפורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. 

תחילתה של הפרשה בתלונה של אישה מירושלים על כך שנפלה קורבן לעוקץ של 800 אלף שקלים. היא התייצבה בתחנת המשטרה ומסרה ליחידת ההונאה את כל החומרים הדרושים. במשטרה סגרו את התיק ללא ביצוע פעולות חקירה, כמו לקיחת טלפונים של חשודים, ובלי נימוקים. המתלוננת גם לא קיבלה עדכון על סגירת התיק.

כשנודע למתלוננת על סגירת התיק, עורך דינה יורם ניצן ביקש לערער. אז החלה מסכת של עיכובים, כשלבסוף התברר שתיק החקירה המקורי אבד, ובמשטרה לא מצליחים לאתר אותו - ובשל כך כל ההליכים מתעקבים במשך זמן רב.

בסקירת האירועים הצביע השופט בדימוס רוזן על שורה של מחדלים בתיק. בסיכום הדוח כתב: "מהתנהלות המשטרה, הפרקליטות ומחלקת עררים מצטיירת תמונה קשה וחמורה. מדובר בפגמים של ממש שהובילו לתוצאה אומללה, שבה בחלוף מעל שלוש שנים מהגשת התלונה, וחצי שנה לאחר הגשת הערר - תיק החקירה המקורי אינו בנמצא". כעת, לדרישת רוזן, התיק יועבר לבחינה וטיפול של בכירי המשטרה והפרקליטות, בהם המשנה לפרקליט המדינה וראש אגף חקירות במשטרה.

הפופולריים