רוצח עינב רוגל לא יקבל שחרור מוקדם: "צריך להיות מאסר עולם"

רוצח עינב רוגל לא ישוחרר: "צריך מאסר עולם"
מחוץ לדיון בנצרת הפגינו חברים ובני משפחתה של עינב רוגל שהייתה בת 19 בעת הרצח • אמה של רוגל אחרי הדיון: "אם אנחנו רוצים חברה מתוקנת, רצח צריך להיות מאסר עולם בלי אפשרות להשתחרר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלעד שמן, רוצח עינב רוגל, בוועדה לשיחרור מוקדם 17.06.20
צילום: צילום: אורלי אלקלעי

רוצח עינב רוגל לא יקבל שחרור מוקדם: ועדת השחרורים דנה היום (רביעי) בבקשה לשחרור מוקדם של גלעד שמן שרצח את בת זוגו עינב רוגל ב-1991, לאחר שביקשה להיפרד ממנו, ונידון למאסר עולם. חברים ובני משפחתה של רוגל הפגינו מחוץ לדיון. אחרי הדיון פורסמה ההחלטה לא לקצר את עונשו של שמן.

נורית רוגל, אימה של עינב, אמרה לאחר הדיון, בהתייחסה לאפשרות שינוכה שליש ממאסרו של שמן: "אם אנחנו רוצים חברה מתוקנת, רצח צריך להיות מאסר עולם בלי אפשרות להשתחרר. מסוכנותו של הרוצח עדיין קיימת. אני רוצה שתהיה לנו חברה יותר טובה בלי רוצחים".

בפוסט שפרסמו בפייסבוק ובו קראו לאנשים להגיע ולהפגין יחד איתם, נכתב: "שום התנהגות טובה בכלא לא תחזיר לאימה של עינב את בתה. הגיע הזמן להתייחס למאבק ברצח נשים ברצינות - בלי הקלות, בלי תירוצים, בלי שקרים והבטחות שווא".

יגאל, אביה של תהילה נגר, שבן זוגה לשעבר ראיד רושרוש הורשע בהריגתה, הגיע לתמוך בבני משפחת רוגל, ואמר: "אני חושב שצריך לשנות את האווירה. בית המשפט חייב להבין שאנחנו הקורבנות. אנחנו עדיין עם דמעות בעיניים, אסור לוותר לאף רוצח. צריך להבין שרוצחים יושבים בבית כלא שלהם עד המוות".

נטלי אחיטוב, אחותה של תהילה נגר, הגיעה גם היא לדיון ואמרה: "די עם האלימות נגד נשים. די עם זה שאין חוק במדינה וכל אדם, שלא יודעת מה עובר בראשו, מרשה לעצמו לקחת את החוק לידיים ולרצוח אישה. נורית אישה בת 70 שסובלת יום יום, שעה שעה, דקה דקה, היא ובנותיה. כל שנה הן הולכות ונלחמות על זה שהוא לא יגיש בקשה. למה אין חוק שאומר – 'רצחת – דינך לא לראות אור יום ולהיות מאחורי סורג ובריח לעולמים'. תנו למשפחות שקט".

הפופולריים