עדנה ארבל: האיומים על השופטת ברון - מעשה נפשע ומקומם

עדנה ארבל: האיומים על השופטת ברון - מעשה נפשע
שופטת העליון בדימוס שהייתה גם פרקליטת המדינה בריאיון בכאן רשת ב: "כולנו שומעים כל הזמן את הגינוניים כלפי מערכות האכיפה, אני בטוחה שהמעשה לא ישפיע על השופטים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שופטת בית המשפט העליון ענת ברון, 08.03.17
צילום: צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

האיומים על שופטת העליון ענת ברון: שופטת העליון בדימוס ופרקליטת המדינה לשעבר עדנה ארבל, אומרת היום (ראשון) כי האיומים הם מעשה קשה הראוי לחקירה. בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב, אמרה ארבל: "עבירה כזו כלפי שופטת ראויה לכל גינוי. זה מעשה נפשע ומקומם ומהווה עבירה פלילית שעונש מאסר בצדה". 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

ארבל ציינה כי "כולנו חיים פה ועוקבים אחרי התקשורת ושומעים כל הזמן את הגינוניים כלפי מערכות האכיפה בכלל - משטרה, פרקליטות, יועץ משפטי  לממשלה והשופטים בעליון". כשנשאלה מי הם המסיתים השיבה: "זה דבר גורר דבר. פעם זו תוכנית בתקשורת שמשמיצה יועץ משפטי ופעם כתבה בעיתון. יש תופעה קשה של גינויים כלפי המערכת והסתה וזה בוודאי משפיע על הציבור ופתאום קמים יום אחד ושומעים מעשה כזה ששמים מעטפה לשופטת בדואר".

עדנה ארבל נשאלה כיצד יכול מקרה כזה להשפיע על עבודת השופט: "אין לי ספק שזה לא ישפיע. אם צריך הם מלווים בשמירה ויגבירו את הביטחון. אני רוצה לקוות שזה מעשה חד פעמי. זה מחייב הקפדה ושמירה. האיומים האלה פוגעים אבל אני משוכנעת שהם לא משפיעים. כפרקליטת מדינה קיבלתי איומים, זה לא חדש. ביקשתי בזמנו שלא יגידו לי מהם האיומים כדי שזה לא יפריע וישפיע. לא הרגשתי שזה משפיע בשום צורה על ההחלטות. מי שהופקד על השמירה עשה את תפקידו". 

משמר בתי המשפט הגיש היום תלונה למשטרת מרחב ירקון, בעקבות מכתב איום שקיבלה שופטת בית המשפט העילון ענת ברון. המכתב נמצא בתיבת הדואר בביתה של השופטת בתל אביב. מדוברות הרשות השופטת נמסר: "מדובר בתוצאה ישירה של הסתה נמשכת ושלוחת רסן נגד הרשות השופטת ושופטיה. נסיונות להלך אימים על שופטי ישראל לא ירתיעו אותם והם ימשיכו לבצע את מלאכתם ללא מורא".

הפופולריים